حمله «داعش» به پیشمرگه‌های کردستان عراق یک کشته و تعدادی زخمی بر جای گذاشت

شکاف امنیتی میان نیروهای ارتش عراق و پیشمرگه‌ها یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در مبارزه با بقایای داعش در عراق است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان عراق، شامگاه دوشنبه 29 نوامبر اعلام کرد، در حمله جدید «داعش» به یکی از پایگاه‌های پیشمرگه در منطقه کفری استان دیاله یکی از پیشمرگه‌ها کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

رسانه‌های وابسته به وزارت پیشمرگه، اعلام کردند که ساعت 22:05 شامگاه دوشنبه «تروریست‌های داعش به هنگ دوم تیپ 9 پیاده وابسته به وزارت پیشمرگه‌ها در محدوده منطقه کیفری حمله کردند كه اين حمله به کشته‌شدن یکی از نیروهای پیشمرگه و زخمی‌شدن سه تن دیگر منجر شد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است که نیروهای پیشمرگه حمله تروریستی داعش را دفع كرده و به ​​تعقیب تروریست‌های باقی‌مانده از داعش ادامه می‌دهند.

روز دوشنبه شبکه تلویزیونی «السومریه»، نیز از حمله مسلحانه داعش در منطقه «کرمیان» در جنوب سلیمانیه خبر داد. اين كانال خبرى گزارش داد که در این حمله نیز یکی از نیروهای پیشمرگه کشته و تعدادی زخمی شدند.

حملات متوالی داعش به شمال عراق باعث شد که نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان، روز یکشنبه، 28 نوامبر، با صدور بیانیه‌ای از بغداد و ائتلاف بین‌‌المللی مبارزه با تروریسم بخواهد تا برای مبارزه با داعش با اقلیم کردستان هماهنگی کنند.

رئیس‌ اقلیم کردستان عراق تداوم حملات داعش را پیامی جدی و خطرناک دانست و گفت: «حملات داعش خطری واقعی در منطقه ایجاد می‌کند».

بارزانی خواستار افزایش همکاری بین نیروهای پیشمرگه، ارتش عراق و ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» شد.

روز 18 نوامبر مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از کشته‌شدن 5 تن از افراد مسلح داعش در حمله هوایی ارتش عراق در دیاله خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید