پیشروی ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در جنوب الحدیده

نیروهای مشترک مواضع توپخانه‌ای شبه‌نظامیان حوثی را به کنترل خود درآورده و تلفات سنگینی بر این گروه وارد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای مشترک یمن متشکل از ارتش ملی و مقاومت مردمی، در بیانیه‌ای اعلام کردند، در یک عملیات نظامی موفق توانستند مناطقی استراتژیک در سواحل غربی یمن را به تصرف خود درآورند.

بر اساس بیانیه دوشنبه، 29 نوامبر، ارتش ملی یمن، نیروهای مشترک پس از تصرف «وادی سقم» در منطقه «مقبنه» در غرب تعز، در محور «حیس» از سمت منطقه «الجراحی» در جنوب الحدیده نیز پیشروی عمده‌ای داشتند.

طبق این گزارش، شبه‌نظامیان حوثی در جبهه «تعز» پس از تحمل خسارات سنگین جانی و مادی ناچار به فرار از منطقه جنگی شدند.

بر اساس بیانیه‌ای که از رسانه‌های نظامی نیروهای مشترک منتشر شد، همزمان ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن، حمله‌ گسترده‌ای را در بخش غرب «حیس» آغاز کرده‌اند. حمله نیروهای مشترک در غرب حیس به آزادسازی منطقه «الرون»، «الطباب» و مزارع اطراف آن که مهمترین خطوط دفاعی شبه‌نظامیان حوثی در جنوب منطقه الجراحی بود، منجر شد.

در بیانیه نیروهای مشترک آمده است که این نیروها با حملات متوالی و فشرده که از پیش برنامه‌ریزی شده بود، شبه‌نظامیان حوثی را مجبور به فرار کرده و مقادیر زیادی سلاح و مهمات از آنها به غنیمت گرفتند.

شبه‌نظامیان حوثی در این جبهه همچنین با تحمل خسارات جانی و مادی فراوان، مواضع توپخانه‌ای که برای بمباران خانه‌های شهروندان در داخل شهر و حومه «حیس» از آن استفاده می‌شد را از دست دادند.

در همین زمینه رسانه‌های نظامی وابسته به نیروهای مشترک یمن، ویدئویی را پخش کردند که در آن بخش‌های از درگیری‌ها، هجوم نیروهای مشترک به مواضع حوثی‌ها، پاکسازی مناطق و سپس استقرار نیروهای مشترک در مواضعی که قبلا در دست این گروه شبه‌نظامی بود را نشان می‌دهد.

در این ویدیو تصاویری از کنترل نیروهای مشترک بر مواضع توپخانه‌ای حوثی‌ها، کنترل روستای «الرون» و بازدید فرماندهان ارتش ملی یمن از مدرسه‌ای که توسط شبه‌نظامیان حوثی قبل از فرار آن را منفجر کردنه‌اند دیده می‌شود.

مدرسه الرون که توسط حوثی‌ها منفجر شد
مدرسه الرون که توسط حوثی‌ها منفجر شد

نیروهای مشترک یمن روز شنبه ساعاتی پس از اعلام عملیات هجومی خود به حوثی‌ها از آزادسازی «وادی سقم» در شرق حیس خبر دادند. در این جبهه نیز خسارات سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید