وزیر اطلاع‌رسانی یمن: حوثی‌ها حتی خانه‌ها و مساجد را مین‌گذاری کردند

مین‌های کارگذاشته‌ شده حوثی‌ها در مناطق مسکونی یمن تاکنون به کشته‌شدن 101 نفر منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر العریانی، وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن شبه‌نظامیان حوثی را به مین‌گذاری در تاسیسات غیرنظامی از جمله مناطق مسکونی خانه‌ها، مساجد و مدارس متهم کرد و گفت که، هزاران غیرنظامی در این «میادین مین» کشته و یا زخمی شده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن، یکشنبه، 28 نوامبر، در سلسله توئیت‌هایی به زبان‌های عربی و انگلیسی نوشت: «حوثی‌ها شبکه‌ای از میدان‌مین و مواد منفجره دیگر را در مسجدی در روستای القذیبه در منطقه حیس که اخیراً آزاد شد، کار گذاشته بودند».

او افزود، اگر این مین‌ها خنثی نمی‌شد، مسجد و محله اطراف آن با خاک یکسان و به کشته‌شدن صدها نفر از مردم بی گناه منجر می‌شد.

الاریانی در ادامه نوشت: «این اقدام میزان جنایتکاری، وحشیگری و نقض همه ارزش‌ها، قوانین انسانی و ملاحظات مذهبی و اخلاقی از سوی این گروه تروریستی را آشکار می‌کند».

او افزود: «به‌رغم همه جنایات بی‌سابقه که حوثی‌ها علیه مردم یمن مرتکب می‌شوند اما جامعه جهانی هنوز در قبال این گروه تروریستی به سکوت اکتفا کرده است».

وزیر یمنی همچنین تاکید کرد، جامعه جهانی، سازمان ملل، نمایندگان سازمان ملل و آمریکا موظفند، جنایات حوثی‌ها در مین گذاری مناطق غیرنظامی را به‌عنوان جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت محکوم کنند.

او همچنین خواستار قرار دادن نام گروه شبه‌نظامیان حوثی در لیست‌ گرو‌ه‌های تروریستی بین‌المللی شد.

گفتنی است که مرکز مین‌یابی یمن در گزارش اخیر خود گفته است، مین‌های کارگذاری‌شده و دیگر مواد منفجره به جا مانده از حوثی‌ها در تعدادی از استان‌های آزاد شده، تاکنون به کشته شدن 101 نفر منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید