سعودی: گام استرالیا علیه حزب‌الله لبنان در راستای تقویت امنیت و صلح است

آمریکا: حزب‌الله یک سازمان تروریستی است که صلح و امنیت بین‌المللی و حاکمیت دولت لبنان را تهدید می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی از عزم دولت استرالیا برای قرار دادن حزب‌الله لبنان با دو شاخه سیاسی و نظامی آن در فهرست سازمان‌های تروریستی در این کشور، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه سعودی ضمن اشاره به اهمیت گام استرالیا علیه حزب‌الله لبنان، آن را در راستای تقویت امنیت و صلح بین‌المللی دانسته و جامعه بین‌المللی را به اتخاذ موضع مشابهی برای مقابله با تروریسم و گروه‌های تروریستی در جهان ترغیب کرد.

گامی مهم به جلو

در همین راستا وزارت خارجه آمریکا نیز از عزم استرالیا برای قراردادن حزب‌الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی استقبال کرد و توقف تمایز میان دو شاخه نظامی و سیاسی این گروه را اقدامی مهم در راستای تروریستی دانستن کلیت حزب‌الله برشمرد.

وزارت خارجه آمریکا جمعه، 26 نوامبر در بیانیه‌ای تاکید کرد، «حزب‌الله یک سازمان تروریستی است که امنیت بین‌المللی و حاکمیت دولت لبنان را تهدید می‌کند.»

این بیانیه افزوده که «توانایی نظامی و تروریستی، امکانات رسانه‌ای و شبکه فاسد مالی حزب‌الله مانعی مهم در روند صلح و‌ ثبات در لبنان، خاورمیانه و جهان است.»
وزارت خارجه آمریکا همچنین «اقدامات استرالیا را گامی مهم در جهت برخورد با حزب‌الله در داخل و خارج این کشور برشمرد.»

استرالیا چهارشنبه گذشته گروه حزب‌الله به همراه هر دو شاخه نظامی و سیاسی آن را سازمانی تروریستی اعلام کرد و طبق آن، عضویت یا کمک مالی به این گروه در خاک این کشور ممنوع اعلام شد.

کارین اندروز، وزیر خارجه استرالیا تاکید کرد که این سازمان مورد حمایت ایران، با انجام فعالیت‌های تروریستی و حمایت از گروه‌های تروریست، تهدیدی جدی و عینی علیه استرالیا محسوب می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید