اسرائیل: از لغو تحریم‌های ایران بسیار نگران هستیم

قرار است دیپلمات‌های ایران، چین و روسیه دوشنبه پیش از آغاز مجدد مذاکرات هسته‌ای با یکدیگر دیدار کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل گفت که تل آویو از لغو تحریم‌ها علیه ایران در ازای محدودیت‌های هسته‌ای ناکافی بر فعالیت‌های هسته‌ای این کشور «بسیار نگران» است.

اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل یک‌شنبه 28 نوامبر یک روز پیش از آغاز مجدد مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی در وین بیان شده است.

بنت در مصاحبه با تلویزیون اسرائیل گفت: «این پیامی است که ما به هر طریق چه به آمریکایی‌ها و چه به دیگر کشورهای مذاکره‌کننده با ایران می‌دهیم».

همزمان خبرگزاری «ایسنا» گزارش داد که تیم مذاکره‌کننده ایران به ریاست علی باقری کنی، یکشنبه پیش از مذاکرات هسته‌ای، نشست‌های دوجانبه و سه‌جانبه با قدرت‌های بزرگ در وین برگزار خواهد کرد.

محمدرضا غایبی، دیپلمات ایرانی گفت: «تیم ایران روز شنبه وارد وین شد و جلسات خود را با طرف‌های مذاکره کننده غربی آغاز کرد».

او افزود، یکشنبه نیز تیم مذاکره کننده ایران در سطح کارشناسی با روسای تیم‌های مذاکره‌کننده روسیه، چین و «انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا جلساتی خواهد داشت.

پیش از این حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه و محمد سلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشتند که هدف از دور جدید مذاکرات بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای و لغو کامل تحریم است.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم روز گذشته تاکید کرد، احیای برجام و بازگشت به تعهدات هسته‌ای بیش از هر زمانی ضرورت پیدا کرده است.

ایران ضمن لغو همه تحریم ها خواستار ضمانت‌های جدی برای عدم خروج مجدد ایالات متحده از هر گونه توافق احتمالی است اما آمریکا تاکنون با این شرط مخالفت کرده است.

دور هفتم مذاکرات اتمی برای احیای برجام قرار است دوشنبه 29 نوامبر میان ایران و قدرت‌های جهانی و با حضور غیرمستقیم آمریکا در وین از سر گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید