حمله هوایی ائتلاف عربی به پایگاه نظامی «دار الرئاسه» در صنعا

حملات اخیر نیروهای ائتلاف تاسیسات زیرزمینی ساخت موشک‌های بالستیک و پهپاد در صنعا را مورد هدف قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن در ادامه حمله به اهداف نظامی در صنعا و پس از یک عملیات اطلاعاتی دقیق، پایگاه نظامی «دار الرئاسه» در این شهر را مورد هدف قرار داد.

ائتلاف، شامگاه پنج‌شنبه، 25 نوامبر در بیانیه‌ای از رصدکردن جابجایی نیروها و تجهیزات نظامی حوثی‌ها پس از حمله به پایگاه دار الرئاسه خبر داد و یادآور شد که حمله به رهبران تروریست شبه‌نظامیان حوثی و سازوبرگ نظامی آنها جز اهداف دائمی ائتلاف است.

این بیانیه افزود، ائتلاف تمام تلاش خود را از عدم آسیب به شهروندان و تاسیسات غیرنظامی به‌کار خواهد بست اما در همان حال تاکید کرد که حمله به اهداف نظامی هیچ تضادی با قوانین و هنجارهای بین‌المللی ندارد.

ائتلاف روز چهارشنبه هم اعلام کرد که حملات هوایی نیروهایش، تاسیسات زیرزمینی ساخت موشک بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین در صنعا را منهدم کرده است.

ائتلاف پیشتر بیان کرده بود که حملات هوایی در صنعا، اهداف نظامی سری از جمله تاسیسات ساخت پهپاد را مورد هدف قرار داده است.

فرماندهی ائتلاف همچنین از ارسال کمک‌های لجستیکی به جبهه مارب خبر داد و تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی در این جبهه و جبهه‌های دیگر متحمل خسارات زیادی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید