ائتلاف عربی جزئیات عملیات بمباران پایگاه نظامی «دار الرئاسه» را منتشر کرد

در عملیات شامگاه جمعه یک سکوی پرتاب موشک‌های بالستیک حوثی در شهر صعده که تهدیدی قریب‌الوقوع تشکیل می‌داد توسط ائتلاف عربی منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، جزئیاتی از عملیات هدف قرار دادن پایگاه نظامی «دار الرئاسه» در صنعا را منتشر کرد.

عکس‌ها و تصاویر اطلاعاتی و ماهواره‌ای از عملیات جمعه، 26 نوامبر، جزئیات ارتباط میان این پایگاه با تاسیسات مخفی زیرزمینی در جنوب آن که با کوه النهدین مرتبط است را نشان می‌دهند.

حملات هوایی ائتلاف عربی

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن در ادامه حمله به اهداف نظامی در صنعا و پس از یک عملیات اطلاعاتی دقیق، پایگاه نظامی «دار الرئاسه» در این شهر را مورد هدف قرار داد.

از طرفی جنگنده‌های ائتلاف عربی شامگاه جمعه یک سکوی پرتاب موشک‌های بالستیک حوثی در شهر صعده که تهدیدی قریب‌الوقوع تشکیل می‌داد را بمباران و منهدم کردند.

ائتلاف، شامگاه پنج‌شنبه، 25 نوامبر در بیانیه‌ای از رصد کردن جابجایی نیروها و تجهیزات نظامی حوثی‌ها پس از حمله به پایگاه دار الرئاسه خبر داد و یادآور شد که حمله به رهبران تروریست شبه‌نظامیان حوثی و سازوبرگ نظامی آنها جز اهداف دائمی ائتلاف است.

این بیانیه افزود، ائتلاف تمام تلاش خود را برای عدم آسیب به شهروندان و تاسیسات غیرنظامی به‌کار خواهد بست اما در همان حال تاکید کرد که حمله به اهداف نظامی هیچ تضادی با قوانین و هنجارهای بین‌المللی ندارد.

ائتلاف روز چهارشنبه نیز اعلام کرده بود که حملات هوایی نیروهایش، تاسیسات زیرزمینی ساخت موشک بالستیک و پهپاد در صنعا را منهدم کرده است.

فرماندهی ائتلاف همچنین از ارسال کمک‌های لجستیکی به جبهه مارب خبر داد و تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی در این جبهه و جبهه‌های دیگر، متحمل خسارات زیادی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید