.
.
.

نماینده سازمان ملل: دلیلی بر تقلب در انتخابات عراق وجود ندارد

مقتدی صدر: اظهارات نماینده سازمان ملل فرصت خوبی است که مخالفان نتایج انتخابات درباره عملکرد خود بازنگری کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنین پلاسخارت، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در عراق، تاکید دارد که هیچ مدرکی دال بر وقوع تقلب سیستماتیک در انتخابات پارلمانی عراق وجود ندارد.

پلاسخارت سه‌شنبه، 23 نوامبر، با تاکید بر این موضوع، افزود که به هر گونه نگرانی انتخاباتی باید منحصراً از طریق مجاری قانونی رسیدگی شود.

پلاسخارت در نشست شورای امنیت پیرامون عراق خاطر نشان کرد:«نتایج انتخابات عراق تنها پس از تایید دادگاه عالی فدرال، جنبه نهایی می‌یابد که این امر بلافاصله پس از رسیدگی به شکایت‌های ارائه شده به ستاد قضایی انتخابات، خواهد بود.»

او نسبت به هر گونه اقدامات غیر قانونی برای وقت‌کشی یا بی‌اعتبار ساختن نتایج انتخابات و یا اقدام به تغییر نتایج آن از طریق ارعاب و اعمال فشار، هشدار داد.

پلاسخارت در ادامه با تاکید بر لزوم شکیبایی هر چه بیشتر، افزود که عراق در حال حاضر نیازمند دولتی است که قادر به تعامل سریع و کارآمد با فهرست بلندی از اقدامات انجام نشده داخلی باشد.

از سویی مقتدی صدر، روحانی شیعی و رهبر ائتلاف پیروز در انتخابات اخیر عراق در واکنش به گفته‌های نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور، خاطرنشان کرد که گفته‌های نماینده سازمان ملل فرصت خوبی را در اختیار مخالفان نتایج انتخابات برای بازبینی عملکردشان قرار می‌دهد.