عراق 5 نفر را به اتهام «هک» اطلاعات نهادهای دولتی بازداشت کرد

مرکز رسانه‌ای اخبار امنیتی عراق وابسته به نهاد نخست‌وزیری از کشف «خطرناک‌ترین شبکه‌ جاسوسی و سرقت اطلاعات» در شهر کربلا خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مرکز رسانه‌ای اخبار امنیتی عراق وابسته به نهاد نخست‌وزیری از انهدام «خطرناک‌ترین شبکه هک و سرقت اطلاعات» در شهر کربلا خبر داد.

این مرکز چهارشنبه، 24 نوامبر، در بیانیه‌ای تاکید کرد که همه 5 عضو این شبکه جاسوسی دستگیر شدند.

در بیانیه مرکز مذکور آمده که بازداشت اعضای این شبکه بر اساس اطلاعات دریافتی از «اداره اطلاعات جنوب صلاح‌الدین» مبنی بر وجود یک شبکه هک و سرقت اطلاعات در استان کربلا صورت گرفته است.

به گفته این مرکز رسانه‌ای، نیروهای امنیتی در جنوب استان صلاح الدین با هماهنگی نیروهای امنیتی کربلا توانستند با تلاش مشترک و میدانی این گروه جاسوسی را متلاشی کنند.

طبق این گزارش یگان‌های امنیتی پس از رصد چند روزه موفق شدند، «شبکه متشکل از 5 عنصر که یکی از خطرناک‌ترین شبکه‌های جاسوسی و سرقت اطلاعات دولتی در عراق محسوب می‌شود» را منهدم کنند.

بر اساس این بیانیه، اعضای این شبکه جاسوسی در بازجویی‌های خود به گذراندن دوره‌های آموزشی در خارج از کشور اعتراف کردند.

آنها همچنین به تلاش برای نفوذ به پایگاه‌ داده‌های اطلاعاتی نهادهای امنیتی دولتی و هک اطلاعات آژانس امنیت ملی عراق اذعان کرده‌ و هدف از این کار را فروش اطلاعات عنوان کردند.

بیانیه مرکز رسانه‌ای اخبار امنیتی عراق یادآور شده که بازداشت‌‎شدگان پس از تکمیل مرحله تحقیقات به مراجع ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید