سعودی خواستار پایبندی کامل هسته‌ای ایران و توقف تنش‌زایی‌ها شد

نماینده سعودی در شورای حکام آژانس: ایران به اعمال محدودیت‌ها و مزاحمت‌ها علیه بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان، نماینده پادشاهی عربی سعودی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن اشاره به محدودیت‌ها و مزاحمت‌های اعمال شده از سوی ایران علیه بازرسان آژانس بر ضرورت تفکیک قائل شدن میان تعهدات هسته‌ای ایران و مذاکرات با این کشور تاکید کرد.

نماینده سعودی در شورای حکام آژانس همچنین با اشاره به رویکرد ایران در باج‌گیری از جهان از طریق برنامه هسته‌ای آن، خواستار پایبندی کامل تهران به تعهدات خود و توقف هر گونه تنش‌زایی شد.

این اظهارات عبدالله بن خالد، نماینده سعودی در شورای حکام همزمان با سفر رافائل گروسی به تهران و دیدار او با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه و محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و در آستانه نشست شورای حکام درباره پرونده هسته‌ای این کشور مطرح می‌شود.

قرار است در واکنش به عدم پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای و پیشرفت‌های بی‌سابقه در برنامه هسته‌ای آن، طی نشست آتی شورای حکام قطعنامه‌ای علیه تهران صادر شود.

این در حالی است که امیرعبداللهیان طی دیدار با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران خواستار اجتناب آژانس از هر گونه «موضع‌گیری سیاسی» در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم