بمباران مراکز نگهداری پهپادهای حوثی‌ در صنعا

ائتلاف عربی: طی روزهای گذشته بیش از 231 مین دریایی که حوثی‌ها برای هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های غول پیکر در آب‌های آزاد دریای سرخ کار گذاشته بودند، خنثی و نابود کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، چهارشنبه، 24 نوامبر از آغاز حملات هوایی به اهداف نظامی حوثی‌ها در صنعا خبر داد.

مراکز نگهداری و جمع‌آوری قطعات پهپادهای حوثی‌ها، هدف حملات هوایی ائتلاف عربی به صنعا بوده است.

در بیانیه ائتلاف آمده است که شبه‌نظامیان حوثی از یک ساختمان به‌عنوان کارگاه مخفی جمع‌آوری و نگهداری پهپادها استفاده می‌کردند که ائتلاف با اتخاذ اقدامات پیشگیرانه برای در امان نگه‌داشتن غیرنظامیان، این مرکز را بمباران و منهدم کرد.

پیش از این ائتلاف عربی از غیرنظامیان در یمن خواسته بود که از نزدیک شدن به مراکز نظامی یا زاغه‌های مهمات حوثی‌ها خودداری کنند.

در بیانیه تاکید شده که همه عملیات نظامی این ائتلاف مطابق با قوانین بین‌المللی و عرفی بوده است.

پیشتر ائتلاف عربی از اعزام نیروهای کمکی به نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در جبهه مأرب خبر داده بود.

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، طی چند ماه گذشته و در پی حملات مکرر برای کنترل مآرب تلفات سنگینی را متحمل شدند.

در استان تعز، نیروهای مشترک یمنی پس از درگیری‌های شدید با شبه نظامیان حوثی موفق شدند که مراکز جدیدی را در حومه غربی این استان به کنترل خود درآورند.

ائتلاف عربی گفته است که طی 24 ساعت گذشته 17 مرکز نظامی متعلق به حوثی‌ها را در استان‌های مارب و البیضاء هدف قرار داده است.

در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف به مواضع حوثی‌ها در مارب 12 خودروی نظامی منهدم و بیش از 110 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

حوثی‌ها، سه‌شنبه، 11 مین شناور دریایی را برای مختل کردن فعالیت دریانوری در آب‌های بین‌المللی دریای سرخ کار گذاشته بودند که این مین‌ها توسط دستگاه‌های پیشرفته مین‌روبی کشتی‌های نظامی ائتلاف خنثی و مهدم شد.

ائتلاف عربی با تاکید بر اینکه تلاش‌های دریایی ائتلاف به آزادی دریانوردی و تجارت جهانی کمک کرده است، اعلام کرد که تنها طی چند روز گذشته بیش از 231 مین دریایی را که توسط حوثی‌ها برای هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های غول پیکر کار گذاشته شده بود، خنثی و نابود کرده است.

در همین حال شبکه «الاخباریه» سعودی، سه‌شنبه گزارش داد که بیش از 50 حوثی از جمله یکی از فرماندهان آنها طی درگیری با ارتش یمن در جنوب مأرب کشته شدند.

روز گذشته ائتلاف با انتشار ویدئویی از هدف قرار دادن تعدادی از سایت‌های مخفی موشک‌های بالستیک حوثی‌ها در صنعا خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم