اسرائیل: پهپادهای ایران از چابهار و قشم به اهداف دریایی حمله می‌کنند

به گفته گانتز، ایران از پهپادهای خود نه تنها برای حمله بلکه برای انتقال اسلحه به گروه‌های نیابتی خود نیز استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل گفت که پهپادهای ایران از پایگاه‌هایی واقع در چابهار و جزیره قشم، حملاتی را علیه اهداف دریایی آغاز کرده است.

به گزارش «جروزالم‌پست»، گانتز، سه‌شنبه، 23 نوامبر، با اشاره به برنامه پهپادی تهران گفت، پهپادهای ایرانی قابلیت عملیاتی تا شعاع 1700 کیلومتری را دارند و حملات آن‌ها دارایی‌های متعلق به ایالات متحده آمریکا، سعودی، اسرائیل و همچنین سازمان‌های سُنی مذهب در سوریه و عراق را مورد هدف قرار داده است.

به گفته گانتز، ایران از پهپادهای خود نه تنها برای حمله بلکه برای انتقال اسلحه به گروه‌های نیابتی خود نیز استفاده می‌کند.

او در ادامه تهدید ایران را نه تنها علیه اسرائیل بلکه علیه تمام جهان دانست.

او در خصوص «بلندپروازی‌های ایران» نیز تصریح کرد و گفت: «ایران آرزو می‌کند که ابتدا با تشکیل یک هژمونی منطقه‌ای، به اهدافی جهانی برسد. این کشور در این مسیر می‌خواهد ایدئولوژی افراطی خود را به سایر کشورها صادر کند.»

وزیر دفاع اسرائیل در ادامه، «روش ایران» برای تشکیل این هژمونی را «در اختیار گرفتن کنترل کشورهای بی‌ثبات مانند یمن، سوریه، عراق و لبنان» دانست. به گفته گانتز، مقصد بعدی تهران پس از دمشق، «برلین» خواهد بود.

بنی گانتز با اشاره به افزایش حضور سپاه پاسداران در آمریکای جنوبی و اقدام برای قاچاق اسلحه به ونزوئلا گفت، «تروریسم ایران» با تأیید علی خامنه‌ای، رهبر این کشور، در سطحی جهانی در حال انتشار است.

سپاه پاسداران چندین سال است که نیروهای خود را به آمریکای جنوبی اعزام می‌کند و به گفته «جروزالم‌پست»، با ادامه افزایش سطح روابط دو کشور، انتظار می‌رود تهران و کاراکاس قرارداد همکاری امضا کنند.

وزیر دفاع اسرائیل در ادامه اظهارات خود، با اشاره به از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت، اگر مسیر دیپلماسی به شکست منتهی شود، جامعه جهانی در مواجهه با «تهدید ایران» می‌باید «طرح جایگزین» را به دستورالعمل خود اضافه کرده و بر اساس آن عمل کند.

به گفته گانتز، تل‌آویو برای قراردادن گزینه نظامی علیه ایران، به «همکاری کامل» با آمریکا و جامعه جهانی ادامه خواهد داد.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل نیز امروز در اظهاراتی عنوان کرد که حتی اگر توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» دوباره به امضای آمریکا برسد، «اسرائیل خود را متعهد به آن ندانسته و حق اقدام علیه ایران را برای خود محفوظ می‌داند.»

وزیر دفاع اسرائیل پیش‌تر در کنفرانسی در 12 سپتامبر سال جاری، اعلام کرده بود که ایران در «پایگاه هوایی کاشان»، کارگاه چگونگی راه‌اندازی و هدایت پهپاد برای گروه‌های وابسته به خود و با هدف انجام حملات تروریستی در منطقه ایجاد کرده است.

ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که نگرانی‌های این کشور نسبت به ایران فراتر از برنامه هسته‌ای تهران است و خاورمیانه با تهدیدهایی فرامرزی از جمله پهپادهای انفجاری ایران و تهدید کشتی‌رانی بین‌المللی مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید