ائتلاف عربی سامانه پدافند هوایی حوثی‌ها در مأرب را منهدم کرد

نبردهای سنگین میان ارتش و شبه‌نظامیان نیابتی در جبهه‌های مختلف استان مأرب ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که 28 شبه‌نظامی حوثی را در مأرب و البیضاء هدف قرار داده است.
ائتلاف عربی جمعه، 19 نوامبر، اعلام داشت که ظرف 24 ساعت، سامانه پدافند هوایی و 19 خودروی شبه‌نظامیان در جبهه مأرب منهدم شده و 105 عنصر حوثی در حملات اخیر در مأرب و البیضاء كشته شدند.

از سوی دیگر، ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن تاکید کرد که 7 رشته عملیات هدف‌گیری در ساحل غربی را در پشتیبانی از نیروهای یمنی در ساحل غربی و دفاع از غیرنظامیان در این منطقه انجام داده است.
این در حالی است که نیروهای ارتش یمن با برخورداری از حمایت ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، جمعه 19 نوامبر، موفق شدند، شبه‌نظامیان حوثی را در چندین نقطه در جبهه الجوبه در جنوب استان مأرب شکست دهند.
به گفته مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن، جنگنده‌های ائتلاف، نیروها و تجهیزات جنگی کمکی شبه‌نظامیان را در همان جبهه هدف قرار داده و خسارات سنگینی را به تجهیزات و نفرات حوثی وارد ساختند.
نبردهای سنگینی نیز میان نیروهای ارتش ملی یمن و شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های مختلف جنگ در جنوب استان مأرب، ادامه دارد.
به گفته منابع نظامی، توپخانه ارتش همچنین موفق شد 3 خودروی شبه‌نظامیان را منهدم کند که سرنشینان آن‌ها کشته یا زخمی شدند.
جنگنده‌های ائتلاف حامی دولت قانونی یمن نیز حملات هوایی شدیدی را علیه شبه‌نظامیان حوثی در جنوب و غرب استان انجام دادند که منجر به کشته و زخمی شدن شبه‌نظامیان و نابودی خودروها و تجهیزات آنها شد.
علاوه بر این، سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی ارتش یمن، جمعه 19 نوامبر، تأکید کرد که ارتش در عملیات تهاجمی علیه شبه‌نظامیان حوثی، موفق شد پیشروی‌های مهمی را در جبهه‌های جنوبی استان مأرب انجام دهد.
او در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که این عملیات، در چندین جبهه از جمله ملعا، أم‌ریش، العمود و ذنه انجام شد که در نتیجه، مواضع مهم، باز پس گرفته شد و توان رزمی شبه‌نظامیان حوثی تا حدود زیادی از بین رفت.
سرتیپ مجلی گفت: در نبردهای تهاجمی همچنین ده‌ها نفر از شبه‌نظامیان تروریست‌ حوثی کشته و شماری از آن‌ها دستگیر شدند. همچنین خودروهای رزمی و مقادیری سلاح و مهمات متوسط و سبک به دست نیروهای ارتش یمن افتاد.
سخنگوی رسمی ارتش ملی یمن در جبهه‌های غربی استان مأرب تأکید کرد که شماری از حملات شبه‌نظامیان نیابتی ایران، خنثی شده و آن‌ها متحمل زیان‌های جانی و تجهیزاتی زیادی شده‌اند. او خاطرنشان کرد: نیروهای ارتش در جبهه صرواح، حملات و کمین‌های موفقی را علیه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی انجام دادند و خسارات پرسنلی و تجهیزاتی را به آنها وارد کردند.
سرتیپ مجلی با بیان اینکه زیان‌های وارد شده به شبه‌نظامیان در نبردهای اخیر، شامل انهدام 9 خودروی زرهی، 7 خودروی رزمی، یک توپ «23 م/ط» و یک دستگاه خودروی بی ام بی بوده است، افزود: «همه این‌ها توسط توپخانه ارتش منهدم شد و در سلسله حملات شدید علیه شبه‌نظامیان، استحکامات آن‌ها نیز منهدم شد.»
او افزود: جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، با ده‌ها حمله و هدف‌گیری هوایی، توپخانه «23 م/ط »، دو خودروی بی‌ام‌بی، یک انبار سلاح، 10 خودروی زرهی و 12 خوودروی نظامی را منهدم کردند که حامل سلاح، جنگ‌افزارها و تجهیزات کمکی برای شبه‌نظامیان حوثی بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید