ائتلاف عربی از انجام 15 عملیات و کشته‌شدن بیش از 70 حوثی در یمن خبر داد

در حملات نیروهای ائتلاف یک سامانه پدافند هوایی و 11 خودروی نظامی حوثی‌ها مورد هدف قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته به 15 هدف نیروهای شبه‌نظامی حوثی در استان «مارب» و «بیضا» حمله کرده است.

به گفته این ائتلاف، در جریان این حملات، یک سامانه پدافند هوایی و 11 خودروی نظامی شبه‌نظامیان در استان مارب مورد هدف قرار گرفته و بیش از 70 نفر از آنها در این استان و استان بیضا کشته شدند.

Advertisement

ائتلاف در این زمینه افزوده است: «برای حمایت از نیروهای ساحل و حفاظت از غیرنظامیان، 19 عملیات علیه شبه‌نظامیان حوثی در ساحل غربی انجام دادیم.»

به گفته ائتلاف، این عملیات‌ها مرکز فرماندهی و کنترل شبه‌نظامیان و همچنین آشیانه و مرکز هدایت پهپادها را در ساحل غربی مورد هدف قرار داد.

ائتلاف در ادامه افزود: «از عملیات نیروهای یمنی در سواحل غربی و خارج از مناطق ذکرشده در توافق‌نامه استکهلم، حمایت می‌کنیم.»

پیشتر ائتلاف از نابودی 3 پهپاد انفجاری شلیک‌شده به سوی مناطق جنوبی خبر داده بود. این ائتلاف که از آغاز یک «فرایند ویژه» برای مقابله با منابع تهدید حوثی‌ها خبر داده بود، یک پهپاد انفجاری دیگر در آسمان یمن که از فرودگاه صنعا و توسط حوثی‌ها شلیک شده بود را سرنگون کرد.

پیش از آن نیز ائتلاف از انجام 7 عملیات در ساحل غربی خبر داده بود.

این در حالی است که «نیروهای مشترک یمن»، جمعه 19 نوامبر، پس از درگیری‌های سخت با شبه‌نظامیان حوثی، کنترل شماری از مناطق ساحل غربی را به دست گرفتند.

نیروهای مشترک یمن در این زمینه گزارش دادند که در نتیجه اجرای طرح «تغییر موقعیت» و ایجاد خسارت‌های سنگین به شبه‌نظامیان حوثی در جبهه «حیس»، در مرز دو استان «اب» و «تعز» در غرب یمن، نیروهای مشترک یمن توانسته‌اند در چندین منطقه پیشروی‌هایی داشته باشند.

در ادامه این گزارش ذکر شده است که «حمله‌ای گسترده توسط یگان‌های ویژه از چندین محور» صورت گرفت که به پاکسازی مناطق «سقم»، «المهاجر»، «الجبلین» و سایر مناطق استراتژیک در شرق، شمال و شمال غربی حیس منتهی شد. شبه‌نظامیان حوثی در هفت سال گذشته در این مناطق مستقر شده بودند.

این گزارش همچنین از آزادسازی مناطق وسیعی توسط نیروهای مشترک یمن خبر داد.

بنا به این گزارش، در حملات وسیع جنگنده‌های ائتلاف و حملات توپخانه‌ای نیروهای مشترک، خسارت‌های جانی و مادی زیادی به حوثی‌ها وارد شد و آن‌ها را وادار به عقب‌نشینی از این مناطق کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم