مقامات آمریکایی: ایران ماه گذشته با پهپاد پایگاه آمریکایی در سوریه را هدف قرار داد

وزارت دفاع آمریکا گفته که ایران در رویارویی‌ها و با هدف فرار از پذیرش مسئولیت از فناوری‌های ارزان‌قیمت استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات امنیتی آمریکا اعلام کردند که ایران ماه گذشته پایگاه آمریکایی «تنف» در سوریه را با پهپاد مورد هدف قرار داده است.

این مقامات، جمعه، 19 نوامبر اشاره کردند که حمله پهپادی ایران در پاسخ به حمله هوایی اسرائیل به سوریه بوده است.

رسانه‌های آمریکایی حمله به پایگاه آمریکایی تنف را «تنش‌افزایی بی‌سابقه» از سوی ایران توصیف کرده و آن را نشانه خطرات جدیدی در خاورمیانه دانسته‌اند.

همزمان، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، در بیانیه‌ای اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع ایالت متحده قرار است در منامه، پایتخت بحرین درباره سیاست‌های امنیتی واشینگتن در خاورمیانه سخنرانی کند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا

پنتاگون تاکید کرد که سیاست امنیتی آمریکا در منطقه بر اساس تعهد و همکاری با شرکا بوده و به این منظور وجود ده‌ها هزار سرباز آمریکایی در سراسر خاورمیانه ادامه خواهد یافت.

این بیانیه افزوده که تعهد ما به شرکای منطقه‌ای فراتر از وجود نیروهای نظامی در خاورمیانه است و ادامه داده که نیروهای ایالات متحده برای مبارزه با «داعش» در سوریه و عراق باقی خواهند ماند.

وزارت دفاع آمریکا با اشاره به این که «منطقه با تهدیدات فرامرزی از جمله پهپاد‌های انفجاری ایران و تهدید کشتیرانی بین‌المللی مواجه است»، تاکید کرد: «هم اکنون در مقابل ایران بر اصل بازدارندگی تمرکز داریم اما در صورت تلاش برای آغاز یک جنگ متعارف، شکست سختی در انتظار تهران خواهد بود.»

پنتاگون در پایان آورده که «ایران در رویارویی‌ها و با هدف فرار از پذیرش مسئولیت از فناوری‌های ارزان‌قیمت استفاده می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید