حمله ارتش ملی یمن به مواضع حوثی‌ها در جنوب مأرب

شبه‌نظاميان حوثی به كشته شدن 14700 نفر از نفرات خود از ژوئن گذشته تاکنون در جریان نبردهای مأرب اذعان کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن اعلام کرد، در جریان نبردهای سنگینی علیه شبه‌نظامیان حوثی در جنوب استان مأرب، خسارات جانی و تجهیزاتی زیادی به این شبه‌نظامیان وارد کرده است.

به گفته مرکز رسانه‌ای ارتش یمن به نقل از یک منبع نظامی، ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی، پنجشنبه 18 نوامبر، «حمله شبه‌نظامیان نیابتی ایران به یکی از مواضع در جبهه الجوبه را درهم شکسته و این شبه‌نظامیان را پس از دست دادن ده‌ها کشته و زخمی، مجبور به عقب‌نشینی و فرار کردند.»

این مرکز رسانه‌ای در ادامه افزود: توپخانه ارتش به 3 دستگاه از خودروهای شبه‌نظامیان حوثی، را هدف قرار داد که سرنشینان آن‌ها، کشته و زخمی شدند.

در همین راستا، جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، طی 6 حمله هوایی در همان جبهه، مواضع و تجمعات شبه‌نظامیان حوثی را هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن شبه‌نظامیان نیابتی ایران شد و ماشین آلات و تجهیزات آنها نیز منهدم شدند.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن، با دوربین فیلم‌برداری، لحظه هجوم ارتش به مواضع شبه‌نظامیان در جبهه جنوبی در مأرب را مستند کرد.

این تصاویر ویدئویی همچنین، روحیه بالای حاکم بر ارتش ملی و نیروهای مقاومت را به تصویر کشیده که بر عزم خویش برای عقب‌راندن شبه‌نظامیان حوثی نیابتی ایران از هر وجب از خاک یمن و بازگرداندن امنیت و ثبات به کشور، تاکید کردند.

این در حالی است شبه‌نظامیان حوثی به کشته شدن 14700 نفر از نفرات خود از ژوئن گذشته تاکنون در جریان نبردهای مأرب اذعان کردند.

ساعاتی پیش ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که ظرف 24 ساعت گذشته، طی 35 رشته عملیات، ماشین‌آلات و نفرات شبه‌نظامیان حوثی در مأرب و الجوف را هدف قرار داده است که در نتیجه آن، 24 خودروی نظامی شبه‌نظامیان، منهدم و بیش از 200 نفر از عناصر تروریست‌ حوثی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید