کویت 18 نفر از جمله 2 ایرانی را به اتهام تأمین مالی حزب‌الله لبنان «بازداشت کرد»

متهمان تا زمان تکمیل پرونده به مدت 21 روز در زندان مرکزی کویت حبس می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه‌های کویتی «الرای» و «القبس»، گزارش دادند که دادستانی این کشور دستور بازداشت 18 مظنون در پرونده تامین مالی حزب‌الله لبنان را صادر کرده است.

روزنامه «القبس»، پنج‌شنبه، 18 نوامبر نوشت که به دستور دادستانی کویت متهمان به مدت 21 روز تا زمان تکمیل تحقیقات پرونده در زندان مرکزی کویت حبس می‌شوند.

Advertisement

این روزنامه به نقل از یک منبع که نخواست نامش فاش شود، نوشت: «قرار است متهمان امروز پنجشنبه برای تمدید قرار بازداشت در دادگاه حاضر شوند».

این منبع خاطرنشان کرد که «رسیدگی به پرونده تامین مالی حزب‌الله همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود متهمان به زودی به دادگاه کیفری معرفی شوند».

دادگاه کیفری کویت

روزنامه «الرای» هم در این‌باره نوشت، متهمان اتهامات وارده را رد کرده، اما قاضی دستور تجدید بازداشت آنها را صادر کرده است.

این روزنامه کویتی در ادامه نوشت: «کیفرخواست این پرونده شامل 2 ایرانی، یک مصری، یک سوری و هشت متهم کویتی است».

سرویس‌های امنیتی کویت اخیراً گروهی وابسته به حزب‌الله لبنان که در جذب جوانان این کشور برای همکاری با شبه‌نظامیان حزب‌الله در سوریه و یمن فعالیت می‌کردند را بازداشت کردند.

این پرونده ابتدا با 4 متهم آغاز شد که یکی از آنها برادر یکی از نمایندگان سابق پارلمان کویت است که پس از دریافت اطلاعات مبنی بر انتقال مبالغ هنگفتی به لبنان به ویژه به شبه‌نظامیان حزب‌الله دستگیر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم