طی حملات ائتلاف عربی در جبهه مأرب 90 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند

شبه‌نظامیان حوثی یک مجتمع مسکونی در محله الرحمه در استان مأرب را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که نبرد در همه جبهه‌های استان مأرب همچنان ادامه دارد، ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که ظرف 24 ساعت، 29 رشته عملیات را علیه شبه‌نظامیان حوثی در مأرب و البیضاء انجام داده است.

این ائتلاف چهارشنبه، 17 نوامبر، در بیانیه‌ خود افزود که این رشته عملیات، منجر به انهدام یک سامانه پدافند هوایی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی شد و بیش از 90 شبه‌نظامی حوثی نیابتی ایران، کشته شدند.

بر اساس همین بیانیه، نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شبه‌نظامیان حوثی را طی 6 رشته عملیات در پشتیبانی از نیروهای الساحل غربی و دفاع از غیرنظامیان، هدف قرار دادند.

شایان ذکر است که ساعات گذشته، نبردهای سنگینی میان ارتش ملی یمن با حمایت مقاومت مردمی از یک سو و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران از سوی دیگر در جبهه‌های جنوبی استان مأرب در جریان بود.

به گفته خبرنگار «العربیه»، شبه‌نظامیان حوثی، یک مجتمع مسکونی در محله الرحمه در مأرب را گلوله‌باران کردند.

به گفته منابع میدانی به «العربیه»، ارتش ملی یمن؛ حمله شدید سحرگاه امروز شبه‌نظامیان حوثی به مواضع ارتش یمن در جبهه حریب «ام ریش - الفلیحه» را دفع کرد و خسارت‌های سنگین جانی به آنها وارد ساخته و تجهیزات زرهی مورد استفاده آن‌ها در این حمله را منهدم کردند.

خنثی کردن تلاش حوثی‌ها برای رخنه

طی حملات پی در پی جنگنده‌های ائتلاف عربی در جبهه ذنه، مواضع حوثی‌ها در کوه‌های السواد، حد فاصل مناطق بنی ضبیان و بلاد مراد منهدم شد.

ارتش ملی همچنین در نبردهایی که تا بعد از ظهر چهارشنبه ادامه داشت، تلاش حوثی‌ها برای رخنه به منطقه شعب ذنه را خنثی کرد.

به گفته معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن ارتش ملی این کشور، پس از وارد کردن ضربات سنگین به حوثی‌ها اکنون جبهه‌ مأرب را با یگان‌های نظامی جدید و مجهزی تقویت کرد که این شرایط، موقعیت نظامی را به نفع ارتش، مقاومت و قبایل این استان و به زیان حوثی‌ها تغییر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید