توییتر حساب کاربری سیف‌الإسلام قذافی را پس از نامزدی او در انتخابات لیبی بست

سیف الاسلام قذافی خواهان مشارکت گسترده مردم لیبی در انتخابات 24 دسامبر آینده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

تنها چند روز پس از اعلام نامزدی سیف الاسلام قذافی برای انتخابات ریاست جمهوری لیبی، حساب رسمی او از سوی توییتر بسته شد.

حساب کاربری سیف‌ الاسلام قذافی در توییتر، که چهارشنبه، 17 نوامبر 2021 راه‌اندازی شده است در حالی از سوی این شرکت بسته می‌شود که او در توییتی ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت گسترده در انتخابات خواستار رفتن مردم به شعبه‌های کمیسیون انتخابات لیبی و دریافت کارت‌های انتخاباتی شد تا به گفته او مردم بتوانند در مورد سرنوشت خود و فرزندانشان تصمیم بگیرند.

این اقدام توییتر در بستن حساب کاربری سیاسیون مشهور و مطرح، بی‌سابقه نیست زیرا توییتر پیش از این در اوایل سال 2021 ، حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا را نیز بسته و در توجیه این اقدام از زبان جک دورسی، رئیس و یکی از بنیان‌گذاران شبکه اجتماعی توییتر، از بستن حساب شخصی دونالد ترامپ دفاع کرده و گفته بود که این تصمیم درستی بوده است.

سیف الاسلام قذافی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری لیبی، چهارشنبه در اولین بیانیه رسمی خود از همه باورمندان به پروژه جامع آشتی ملی خواست تا با مراجعه به دفاتر کمیسیون عالی انتخابات، کارت انتخاباتی خود را برای مشارکت در روند انتخابات در 24 دسامبر آینده، دریافت کنند.

او تاکید کرد که «کارت های انتخاباتی که در حال حاضر در دفاتر کمیسیون عالی انتخابات موجود است، مجوز عبور به صندوق‌های رأی برای مشارکت در تصمیم ملی مستقل است تا مشروعیت نهادهای سیاسی جدید را تحکیم بخشد. انتخاب این نهادها در راستای پیشبرد کشور، خیزش و بازسازی آن و اتخاذ تصمیماتی برای بازگرداندن لیبی به جایگاه برتر آن در میان کشورهای جهان خواهد بود.»

سیف الاسلام در پایان بیانیه خود گفت:«امیدوارم پاسخ شما، گسترده و تعامل شما، مثبت و برخاسته از آگاهی به منافع میهن و عشقتان به آن باشد.»

شایان ذکر است که وب سایت کمیسیون عالی انتخابات لیبی، دوشنبه گذشته هک شد و هکرها اخباری مبنی بر رد نامزدی سیف الاسلام قذافی برای ریاست جمهوری، منتشر کردند.

در پی اقدام هکرها، کمیسیون عالی انتخابات لیبی، خبر رد نامزدی قذافی برای انتخابات ریاست جمهوری آتی «به دلیل اعتراضات» را از روی سایت خود حذف کرد.

واکنش شبه‌نظامیان مخالف نامزدی سیف الاسلام

این در حالی است که بر اساس آخرین گزارش‌ها، شبه‌نظامیان مسلح مخالف نامزدی سیف الاسلام، مراکز انتخاباتی در شهرهای الزاویه و غریان را بستند و کار در مقر کمیسیون عالی انتخابات در شهر زلیتن را به حالت تعلیق درآوردند تا از این طریق، مخالفت خود را با نامزدی قذافی برای انتخابات ریاست‌ جمهوری اعلام کنند.

این شبه نظامیان در قالب کمیسیون عالی انتخابات، مخالفت خود با انتخابات را در صورت پذیرش نامزدی سیف الاسلام قذافی، اعلام کرده و هشدار دادند که برگزاری این انتخابات به شکل کنونی، لیبی را به نقطه صفر بازگردانده و باعث بروز جنگی خانمان‌سوز خواهد شد.

این در حالی است که ژنرال «خلیفه حفتر»، فرمانده ارتش ملی لیبی سه‌شنبه، 16 نوامبر، به طور رسمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور شد.

اعلام نامزدی رسمی حفتر پس از آن بود که سیف الإسلام قذافی و عقیله صالح، رئیس سابق پارلمان لیبی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کردند.

حفتر پس از ارائه مدارک خود به کمیسیون انتخابات در سخنانی کوتاه گفت که او برای گرفتن قدرت نامزد نشده است بلکه برای رهبری مردم لیبی در این مرحله «سرنوشت ساز» وارد این کارزار شده است. او همچنین بر پایبندی خود به وحدت، حاکمیت و استقلال لیبی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید