ائتلاف عربی پایگاه مخفیانه سپاه پاسداران و حزب‌الله در یمن را بمباران کرد

جنگنده‌های ائتلاف عربی پایگاه‌ الدیلمی و زاغه‌های اسلحه حوثی‌ها را به‌شدت بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» از حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن به یک تاسیسات مخفی سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان در صنعا خبر دادند.

این منابع، پنج‌شنبه، 18 نوامبر، گزارش دادند، جنگنده‌های ائتلاف عربی پایگاه هوایی «الدیلمی» در صنعا که چندین زاغه‌ اسلحه و تاسیسات نظامی شبه‌نظامیان حوثی در آن قرار دارد را به شدت بمباران کردند، به‌طوری‌که صدای انفجارهای شدیدی به گوش رسید.

این منابع افزودند که ائتلاف در حمله هوایی مذکور تاسیسات نظامی مخفی سپاه و حزب‌الله که برای کمک به شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد استفاده قرار می‌گرفت را مورد هدف قرار داده است.

پایگاه هوایی الدیلمی
پایگاه هوایی الدیلمی

تاسیسات مخفی سپاه و حزب‌الله

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد، در پاسخ به تهدید موشکی و پهپادی حوثی‌ها، حملات هوایی گسترده‌ای در استان‌های صنعا، ضمار، صعده و الجوف انجام داده و اهداف نظامی مهمی را نابود کرده است.

ائتلاف همچنین خاطرنشان کرد که زاغه‌های موشک‌های بالستیک، کارگاه‌های ساخت پهپادهای ایرانی و سامانه‌ ارتباطی حوثی‌ها نیز مورد هدف قرار گرفت.

29 عملیات هدف‌مند

فرماندهی ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد، که طی 24 ساعت گذشته، 29 عملیات نظامی دقیق و هدفمند علیه اهداف حوثی‌ها در مارب و البیضاء انجام داده است.

ائتلاف چهارشنبه هم در بیانیه‌ای اعلام کرد، عملیات‌های پیوسته نیروهایش به انهدام یک سامانه دفاع هوایی حوثی‌ها و کشته‌شدن بیش از 90 عنصر آنها منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید