ادامه نبردهای شدید میان ارتش ملی یمن و حوثی‌ها در استان مارب

وزیر اطلاع رسانی یمن: تیپ «شهدای مارب» با آموزش عالی، مجهز به سلاح و تجهیزات نظامی پیشرفته برای جنگ علیه حوثی‌ها وارد شهر مارب شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جبهه جنوبی استان مارب در یمن برای چندمین روز پیاپی شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش ملی این کشور با شبه‌نظامیان حوثی است.

خبرنگار «العربیه»، چهارشنبه، 17 نوامبر گزارش داد که جبهه‌های «ام ریش» و «ذنه» از بامداد امروز شاهد نبردهای شدیدی میان نیروهای ارتش یمن و شبه‌نظامیان حوثی بوده است.

طبق این گزارش، طی ساعات گذشته جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن حملات سنگینی را علیه مواضع حوثی‌ها انجام دادند.

این گزارش می‌افزاید، درگیری‌ در بخش‌هایی از سلسله ‌کوه‌های «السواد» میان صنعا و الجوبه و همچنین در «صراوح» مارب ادامه دارد.

خبرنگار العربیه همچنین اظهار داشت که ارتش ملی یمن با حفظ مواضع خود در مناطق تحت کنترل، مانع هر گونه پیشروی شبه‌نظامیان حوثی، در جبهه جنوبی و غربی استان مارب شد.

در همین حال، معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن تاکید کرد، «ارتش ملی یمن، پس از وارد کردن ضربات سنگین به حوثی‌ها در ماه‌های اخیر، اکنون جبهه‌ مارب را با یگان‌های نظامی جدید و مجهز تقویت کرده است. این شرایط، موقعیت نظامی را به نفع ارتش، مقاومت و قبایل این استان و به زیان حوثی‌ها تغییر داد.»

الاریانی سه‌شنبه در صفحه توییت خود نوشت: تیپ «شهدای مارب» با آموزش عالی و مجهز به سلاح و تجهیزات نظامی پیشرفته برای شرکت در جبهه‌های جنگ وارد شهر مقاوم مارب شده است.

حوثی‌ها از فوریه سال جاری حملات نظامی به مارب را آغاز کرده‌اند، اما با تحمل تلفات سنگین موفق به کنترل مارب و مناطق اطراف آن نشدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم