تلاش آمریکا برای بازگردان نخست‌وزیر برکنار شده سودان به قدرت

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور آفریقا با فرماندهان نظامی و رهبران سیاسی در خارطوم ملاقات خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مولی وی، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور آفریقا با هدف تلاش برای حل بحران سودان وارد خارطوم، پایتخت این کشور شد.

وزارت خارجه ایالات متحده، سه‌شنبه، 16 نوامبر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفر دستیار وزیر خارجه آمریکا در راستای تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به منظور میانجیگری میان طرف‌های سیاسی و نظامی سودانی برای حل بحران این کشور و بازگشت به روند دموکراتیک در این کشور است.

این بیانیه افزوده که «مولی وی» در جریان دیدارهای خود با تعدادی از فرماندهان ارتش در شورای حاکمیت جدید، از آنها خواهد خواست تا نسبت به آزادی مقامات دولتی و سیاستمداران بازداشتی توسط ارتش اقدام کنند.

در ادامه بیانیه آمده که دستیار وزیر خارجه آمریکا در این دیدار، برای بازگرداندن عبدالله حمدوک به سمت نخست‌وزیری دولت انتقالی تلاش خواهد کرد.

تظاهرات شهروندان سودانی در خارطوم، پایتخت این کشور
تظاهرات شهروندان سودانی در خارطوم، پایتخت این کشور

دیدار با رهبران سیاسی و نظامی

منابع العربیه در سودان گزارش دادند که فرستاده وزارت خارجه آمریکا ضمن دیدار با عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش و محمد حمدان دقلو معاون شورای حاکمیت سودان با رهبران جریان «آزادی و تغییر» نیز دیدار خواهد کرد.

مولی وی همچنین درباره مسئله امنیت تظاهرکنندگان با فرماندهان ارتش و شورای حاکمیت سخن خواهد گفت.

دیدارهای دستیار وزیر خارجه آمریکا با فرماندهان نظامی و نیروهای سیاسی سودان پس از تظاهرات گسترده روز شنبه سودانی‌ها در پایتخت این کشور صورت می‌گیرد که در اعتراض به اقدامات اخیر ارتش برگزار شده بود.

به گزارش کمیته پزشکان سودان تظاهرات اعتراضی روز شنبه به کشته‌شدن چندین معترض منجر شد.

این کمیته روز دوشنبه تاکید کرد که تعداد کشته‌شدگان اعتراضات به 7 نفر رسید که همگی به جز یک نفر از جمله یک دختر 13 ساله به نام «ریماز حاتم العطا» بر اثر اصابت گلوله جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید