ائتلاف: استقرار مجدد نیروها در الساحل الغربی با هدف پشتیبانی از دولت یمن انجام می‌شود

ترکی المالکی: شبه‌نظامیان حوثی در 30 هزار مورد توافق استکهلم را نقض کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که استقرار مجدد و تجدید مواضع نیروهای نظامی ائتلاف و نیروهای دولت قانونی یمن در منطقه عملیاتی الساحل الغربی با هدف اجرای طرح‌ها و راهبرد نظامی فرماندهی نیروهای مشترک در راستای پشتیبانی از دولت یمن در نبرد ملی آن در تمام جبهه‌ها انجام می‌شود.

سرتیپ المالکی دوشنبه، 15 نوامبر، گفت که «نیروهای مشترک در الساحل الغربی یمن پنج‌شنبه گذشته استقرار مجدد و تجدید مواضع نیروهای نظامی خود را بنا به دستور فرماندهی مشترک ائتلاف انجام دادند تا روند تجدید مواضع طبق طرح‌ تدوین شده و هماهنگ با طرح‌های آتی نیروهای ائتلاف، به طور منظم و به تدریج انجام شود.»

المالکی گفت ضمن تحسین نظم و انضباط همه نیروهای نظامی کشورهای عضو ائتلاف عربی و ارتش ملی یمن و همچنین نیروهای مشترک در منطقه الساحل الغربی هنگام استقرار مجدد و تجدید مواضع نظامی آنها، بیان کرد که نیروهای مشترک در منطقه الساحل الغربی به دنبال عدم‌پذیرش شبه‌نظامیان تروریست حوثی برای بازگشت به میز مذاکرات،‌ پیروزی‌هایی از جمله توافق استکهلم را محقق کردند.

او گفت که نیروهای ائتلاف جان‌فشانی‌های زیادی را برای بازگرداندن دولت یمن و پایان دادن به کودتای حوثی‌ها انجام دادند.

المالکی افزود نیروهای ائتلاف پس از آن‌که به مدت 3 سال در مواضع دفاعی خود بودند، شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در این مدت توافق استکهلم را تعطیل کرده و در بیش از 30 هزار مورد تخلف‌هایی از بندهای این توافق مرتکب شدند.

او گفت که فرماندهی ائتلاف با توجه به اهمیت، تصمیم گرفت استقرار مجدد و تجدید مواضع نیروهای خود را در جهت ارتقای قابلیت‌های تحرک آنها و سهولت در عملیات مشارکت در نبرد ارتش ملی یمن انجام دهد که این اقدام در راستای تضمین امنیت و تحرک این نیروها در مناطق عملیاتی است.

او در ادامه گفت این در حالی است که حوثی‌ها همچنان 3 بندر اصلی (الحدیده، الصلیف و راس عیسی) یمن در دریای سرخ را در کنترل دارند و به سازمان ملل اجازه نظارت بر اجرای توافق استکهلم را نمی‌دهند.

سخنگوی ائتلاف همچنین از سازمان ملل و نمایندگی آن در یمن خواست تا در راستای اجرای توافق استکهلم و دعوت از جامعه بین‌المللی برای اعمال فشار بر شبه‌نظامیان تروریست حوثی برای ملزم کردن کامل آنها به اجرای این توافق ایفای نقش کنند.

در همین راستا ائتلاف از حملات جنگنده‌های خود ظرف 24 ساعت گذشته به جنگ‌افزارها و تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی در مناطق مأرب و البیضاء خبر داد و اعلام کرد که در این 26 رشته عملیات بیش از 140 شبه‌نظامی حوثی کشته و 18 خودرو نظامی آنها منهدم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم