پهپادی ناشناس مواضع شبه‌نظامیان ایران را در شرق دیرالزور بمباران کرد

این حمله پهپادی، چند روز پس از برداشتن پرچم‌های شبه‌نظامیان نیابتی ایران از برخی از مراکز و مقرهای نظامی آنها و جایگزینی آن با پرچم‌های رژیم سوریه صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پهپاد ناشناس با موشک محل استقرار شبه‌نظامیان نیابتی ایران را در اطراف شهر البوکمال در حومه شرقی دیرالزور بمباران کرد.

به‌ گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، در پی این حمله پهپادی که دوشنبه، 15 نوامبر، مقرهای شبه‌نظامیان نیابتی ایران را در حومه شهر البوکمال در شرق سوریه هدف قرار داد ستونی از دود در آسمان شهر قابل مشاهده شد اما جزئیاتی درباره خسارت‌های جانی احتمالی در دست نیست.

این حمله پهپادی، چند روز پس از آن انجام شد که از بیم هدف قرار گرفتن برخی از مراکز و مقرهای شبه‌نظامیان، پرچم‌های این گروهای نیابتی در شهر البوکمال برداشته شده و با پرچم‌های به پرچم‌های رژیم سوریه جایگزین شد.

پیشتر فعالان دید‌بان حقوق بشر سوریه از شهر البوکمال گزارش کردند که شبه‌نظامیان نیابتی ایران، پرچم‌های خود را از بالای مرکز فرهنگی و برخی از مراکز نظامی متعلق به خود در شهر البوکمال برداشته و پرچم‌های رژیم سوریه را جایگزین آن کردند. دلیل این اقدام گروه‌های شبه‌نظامی بیم آنها از هدف قرار گرفتن توسط دو پهپاد ناشناسی عنوان شد که در آسمان شهر در حال پرواز بودند.

دیدبان گفت که پرواز این دو پهپاد ناشناس در آسمان شهر البوکمال، تنها چند روز پس از حمله پهپادی به مراکز شبه‌نظامیان نیابتی ایران در این شهر صورت گرفته که در نتیجه آن، 7 شبه‌نظامی نیابتی ایران، کشته شدند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در 10 نوامبر از کشته شدن دست‌کم 7 نفر از شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حملات پهپادی «ناشناس» به مواضع و انبارهای اسلحه و مهمات در شهر البوکمال در حومه شرقی دیرالزور خبر داده بود.

به گفته منابع دیده‌بان حقوق بشر سوریه، از میان این 7 نفر شبه‌نظامیان کشته شده در شرق دیرالزور، 3 نفر از نیروهای سوری تحت فرمان ایران بودند، ولی تابعیت چهار کشته دیگر تا کنون روشن نشده و انبارهای اسلحه و مهمات شبه‌نظامیان ایران نیز در این جمله هوایی منهدم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید