پدافند سعودی پهپاد حوثی‌ پرتاب شده به سوی خمیس مشیط را رهگیری کرد

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن ظرف 24 ساعت گذشته در 26 رشته عملیات مواضع و جنگ‌افزارهای شبه‌نظامیان حوثی را در استان‌های مأرب و البیضاء هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم فراخوان‌های بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس و پایان دادن به جنگ چندین ساله در یمن شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران همچنان به حملات و تنش‌زایی‌های خود علیه شهروندان یمنی، تهدید آبراه‌های بین‌المللی و همچنین غیرنظامیان و مناطق شهری در پادشاهی عربی سعودی ادامه می‌دهند.

در جدیدترین مورد از این دست حملات، سامانه پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 15 نوامبر، یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر خمیس مشیط در جنوب این کشور پرتاب شده بود را رهگیری کرد.

شبه‌نظامیان حوثی مدتی است که به تلاش‌های خود برای هدف قرار دادن مناطق شهری و غیرنظامیان در سعودی ادامه می‌دهند که این رویکرد آنها محکومیت کشورهای عربی و غربی را به دنبال داشته است.

این تلاش‌های مکرر حوثی‌ها و اقدامات تنش‌زای فزاینده اخیر آنها در حالی است که سازمان ملل متحد همچنان برای برقراری آتش‌بس در یمن جهت از سرگیری مذاکرات و دستیابی به راه‌حل مسالمت‌آمیز به منظور پایان دادن به جنگی که سال‌ها در این کشور ادامه دارد، تلاش می‌کند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی نیز ظرف 24 ساعت گذشته طی 26 حمله مواضع و جنگ‌افزارهای شبه‌نظامیان حوثی را در مأرب و البیضاء هدف قرار دادند.

در همین راستا ائتلاف عربی اعلام کرد که در ادامه حملات آن در 24 ساعت گذشته بیش از 140 شبه‌نظامی حوثی کشته و 18 خودرو نظامی آنها در مأرب و البیضاء منهدم شد.

ائتلاف همچنین اعلام کرد که 11 عملیات را علیه شبه‌نظامیان حوثی و در پشتیبانی از نیروهای یمنی در منطقه الساحل الغربی و دفاع از غیرنظامیان این کشور انجام داده است.

فرماندهی ائتلاف عربی نیز بر پشتیبانی از نیروهای یمنی در منطقه الساحل الغربی در خارج از مناطق حوزه توافق استکهلم، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید