شاهزاده محمد بن سلمان از تاسیس اولین شهرک غیرانتفاعی جهان در سعودی خبر داد

مرکزی الهام‌بخش برای جوانان، گروه‌های داوطلب برای اعمال خیریه و سازمان‌های غیردولتی محلی و بین المللی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی شامگاه یکشنبه، 14 نوامبر، از تأسیس اولین شهرک غیرانتفاعی جهان در ریاض خبر داد تا به عنوان مرکزی الهام‌بخش برای جوانان، گروه‌های داوطلب برای اعمال خیریه و سازمان‌های غیردولتی محلی و بین المللی باشد.

این شهرک توسط بنیاد خیریه‌ «مسک» که محمد بن سلمان بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره آن است، به عنوان اولین پروژه شهرک‌های غیرانتفاعی در جهان در حال تاسیس است و به عنوان الگویی بین‌المللی برای توسعه سازمان‌های ناسودبَر خواهد بود.

ولیعهد سعودی تاسیس این شهرک را «در راستای حمایت از نوآوری، کارآفرینی و آموزش رهبران آینده کشور از طریق ایجاد فرصت‌ها و برنامه‌های آموزشی برای جوانان» قلمداد کرد. او افزود: «این شهرک غیرانتفاعی همچنین خدماتی را جهت ایجاد محیطی جذاب برای فعالیت‌های غیردولتی ارائه خواهد داد».

به گفته شاهزاده محمد بن سلمان «این شهرک متکی بر همزادی دیجیتالی، میزبان بسیاری از آکادمی‌ها، آموزشکده‌ها و مدارس وابسته به موسسه خیریه مسک خواهد بود و در آن یک مرکز همایش‌ها، یک موزه علوم و یک مرکز نوآوری تاسیس خواهد شد تا به محیطی برای تحقق آرمان‌های نوآوران در زمینه‌های علوم و تکنولوژی با سیستم‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و ربات‌ها تبدیل شود. علاوه بر آن یک موسسه هنری، تئاتر هنرهای نمایشی، شهر بازی، دانشکده‌ آموزش آشپزی ونیز یک مجتمع مسکونی یکپارچه ساخته خواهد شد».

قرار است در این شهرک در زمینی به مساحت 3.4 کیلومتر مربع در منطقه «عرقه» تاسیس شود که مالكيتش در اصل متعلق به ولیعهد سعودی است كه وی آن را برای ساخت این شهرک غیرانتفاعی اهدا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید