رزمایش جدید اسرائیل با هدف افزایش آمادگی برای مقابله با سناریوهای احتمالی

روزنامه «هاآرتص» به نقل از سياستمداران اسرائيلى نوشت که این رزمایش برای افزایش آمادگی نظامی دو کشور پیش از رویارویی احتمالی با ایران انجام می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل از آغاز رزمایش نظامی تازه‌ای با هدف آمادگی بیشتر برای مقابله با هرگونه سناریوی احتمالی و همچنین بالا بردن سطح آمادگی نیروهای خود در منطقه خبر داد.

ارتش اسرائیل، یکشنبه، 14 نوامبر، در یک رشته‌ توئیت‌ اعلام کرد، این رزمایش که چهارشنبه آینده به پایان می‌رسد، به‌عنوان بخشی از طرحی است که از پیش برای سال 2021 ارائه شده بود. هدف از اجرای این طرح، تلاش برای ارتقاء آمادگی ارتش اسرائیل جهت مقابله با هر گونه تهدید در آینده است.

به گفته ارتش اسرائیل اجرای سناریوهای غافلگیرکننده نظامی و استفاده از تجربه‌های عملیات نظامی پیشین، بخشی از این رزمایش جدید است.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، چند روز پیش، هشدار داد، تل‌آویو اجازه نخواهد داد که حزب الله لبنان یا دیگر گروه‌های وابسته به ایران به تسلیحات نامتعادل که به برتری تسلیحاتی ارتش اسرائیل در منطقه آسیب برساند و به زیان این کشور تمام شود، دسترسی پیدا کنند.

در همین زمینه، آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، نیز گفت: «ما سال گذشته با حملات و عملیات‌های مخفیانه خود در سراسر خاورمیانه به اقدام علیه دشمنان خود ادامه داده‌ایم».

او افزود: «ارتش اسرائیل برای رفع تهدیدها به کار خود ادامه خواهد داد و به هرگونه نقض حاکمیت خود، چه در نوار غزه یا شمال و چه از سوی نیروهای وابسته به ایران یا نیروهای فلسطینی، با قدرت پاسخ خواهد داد.»

کوخاوی خاطرنشان کرد، بودجه مصوبه دولت اسرائیل برای ارتش، به ما این را امکان می‌دهد تا به چالش‌ها پاسخ دهیم.

در همین حال روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» گزارش داد که صدها تفنگدار دریایی آمریکا در یک رزمایش مشترک گسترده با کماندوهای اسرائیلی در ایلات شرکت می‌کنند. این روزنامه به نقل از برخی سیاستمداران اسرائیلی نوشت، این رزمایش مشترک برای افزایش آمادگی نظامی دو کشور پیش از رویارویی احتمالی با ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید