اعطای تابعیت سعودی به 4 نخبه و دانشمند

فرمان اعطای تابعیت سعودی به محققان، دانشمندان و مبتکران در راستای جذب نیروهای متخصص برای سرعت بخشیدن به روند توسعه این کشور صادر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی طی فرمانی به تعدادی از مبتکران و محققان که دارای صلاحیت و تخصص‌های ویژه هستند، تابعیت این کشور اعطا کرد.

فرمان اعطای تابعیت سعودی به مبتکران و محققان با هدف جذب نیروهای متخصص در حوزه‌های حقوقی، پزشکی، علمی، فرهنگی، ورزشی و فنی با هدف سرعت بخشیدن به روند توسعه این کشور صادر شده است.

مناهل عبدالرحمن ثابت
مناهل عبدالرحمن ثابت

مناهل عبدالرحمن ثابت

در فهرست افرادی که تابعیت سعودی دریافت کردند، نام‌های برجسته‌ای از جمله مناهل عبدالرحمن ثابت، متخصص فناوری‌های دیجیتال دیده می‌شود. مناهل عبدالرحمن 28 ساله به عنوان جوانترین زن دارای مدرک دکترای ریاضیات و دکترای امور مالی است.

مناهل عبدالرحمن همچنین در رشته ریاضیات به عنوان اولین زن عرب جز نابغه‌های جهان در سال 2013 شده بود.

عاطف ساجد
عاطف ساجد

عاطف ساجد

عاطف ساجد متخصص فناوری‌های دیجیتال که تاکنون مدیریت بسیاری از شرکت‌های مشاوره‌ای و مالی را به عهده داشته و در شکل‌گیری برنامه‌های راهبردی برای تعدادی از سازمان‌های دولتی نقش داشته است نیز در فهرست دریافت کنندگان تابعیت سعودی قرار دارد.

ایهاب خلیل
ایهاب خلیل

ایهاب خلیل

«ایهاب خلیل» کارشناس مالی، متخصص در زمینه سهام‌ و امور مالی شرکت‌ها، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و ارزیابی ساختار سرمایه‌گذاری‌ها نیز تابعیت سعودی دریافت کرد.

عمر ماونس ياغي
عمر ماونس ياغي

عمر ماونس یاغی

«عمر ماونس یاغی»، شیمیدان و استاد دانشگاه نیز موفق به دریافت تابعیت سعودی شد. او در میان سال‌های 1998-2008 در رتبه دوم بهترین دانشمندان جهان قرار گرفته بود.

عمر ماونس هم‌اکنون جز 10 دانشمند برتر ایالات متحده آمریکا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید