نیروی هوایی آمریکا: به حضورمان در منطقه ادامه خواهیم داد

ژنرال گلوت: سناریویی نمی‌بینم که آمریکا در آن نقش مهمی ایفا نکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا مجددا تاکید کرد که به حضور نظامی‌اش در خاورمیانه ادامه خواهد داد.

ژنرال گریگوری گیلوت، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه، شنبه، 13 نوامبر، خاطر‌نشان کرد با وجود دیدگاه کشورش که رقابت با چین و روسیه را چالش بزرگ آینده در برابر واشنگتن می‌داند، نیروی هوایی آمریکا به استقرار خود در منطقه ادامه خواهد داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، ژنرال گرگوری گیلوت، در گفت‌وگو با خبرنگاران قبل از نمایشگاه صنایع هوایی دبی، اذعان کرد که پس از خروج آمریکا از افغانستان در اوت گذشته، حضور ایالات متحده «قابل تعدیل» است.

او با بیان این که خروج کامل از منطقه در دستور کار نیست، تصریح کرد: «من سناریویی نمی‌بینم که آمریکا در آن نقش مهمی ایفا نکند.»

حملات فزاینده پهپادی

هر چند این فرمانده نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه، مستقیماً به نقش ایران در انجام حملات پهپادی اخیر در منطقه چه در سوریه و چه در عراق اشاره نکرد، اما تاکید کرد که این گونه حملات در حال افزایش است.

اظهارات ژنرال گیلوت در حالی مطرح می‌شود که تنش‌های میان ایران و ایالات متحده پس از سال‌ها منازعه با تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا برای خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای تهران، به اوج خود رسید.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، اوایل ماه جاری (نوامبر 2021) در اظهاراتی تاکید کرده بود که تهران نمی‌خواهد وارد رویارویی با واشینگتن شود، اما در عین حال فعالیت‌های ناهنجار زیادی انجام می‌دهد که منافع آمریکا را تهدید می‌کند.

او همچنین طی سخنانی که در آن زمان در مجمع امنیتی آسپن ایراد کرد، تاکید داشت که اقدامات ایران، ماهیتی تروریستی دارد و نیروهای آمریکایی، آماده اجرای فرمان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با ایران هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید