سناتور کروز: رویکرد دولت بایدن در قبال حوثی‌ها برای امنیت ملی آمریکا فاجعه‌بار است

سناتور جمهوری‌خواه: دولت با رقم زدن شکستی فاجعه‌بار امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته و بی‌صبرانه برای برچیدن تحریم‌های ضد تروریستی اعمال شده علیه شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران و رهبران آنها، تلاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کروز ستیلا، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی، به رویکرد دولت بایدن در تعامل با شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران حمله کرد و آن را شکستی فاجعه‌بار برای امنیت ملی ایالات متحده توصیف کرد.

کروز در توییتر خود نوشت:«یک شکست فاجعه‌بار دیگر در امنیت ملی برای جو بایدن، دولت او بی‌صبرانه برای برچیدن تحریم‌های ضد تروریستی اعمال شده علیه حوثی‌های مورد حمایت ایران و رهبران آنها، تلاش کرد.»

وی افزود: «اکنون این تروریست‌ها سفارت ما را اشغال کرده و کارکنان محلی آن را دستگیر می‌کنند.»

این انتقادات پس از آن مطرح می‌شود که شبه‌نظامیان حوثی به سفارت آمریکا در صنعا یورش برده و نزدیک به 25 کارمند محلی آن بازداشت کردند.

ایالات متحده، شامگاه پنج‌شنبه با تاکید بر لزوم آزادی فوری کارمندان محلی سفارت آمریکا در صنعا، از شبه‌نظامیان حوثی خواست تا ساختمان سفارت را تخلیه کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اکثر افراد بازداشت شده، آزاد شده‌اند، اما بدون ارائه هیچ گونه توضیحی در خصوص تعداد و یا وظایف آن‌ها افزود که برخی از کارمندان محلی یمنی، همچنان در بازداشت حوثی‌ها بسر می‌برند.

دولت آمریکا نیز تاکید کرد، به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای آزادی همه کارمندان و تخلیه سفارت ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است که سفارت آمریکا در سال 2015 پس از تصرف پایتخت یمن توسط حوثی‌ها بسته شد، اما برخی از کارمندان محلی یمنی، قبل از بازداشت توسط حوثی‌ها، همچنان به فعالیت از خانه یا نگهبانی از ساختمان‌های آن به کار خود ادامه می‌دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید