الاریانی: اظهارات نصرالله اذغان به جنگ نیابتی ایران در یمن است

دولت قانونی یمن: نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان در پشتیبانی از شبه‌نظامیان حوثی‌ در درگیری‌های استان مأرب علیه مردم یمن می‌جنگند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن ضمن انتقاد از اظهارات حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره نبرد استان مأرب، آن را اذعان به «جنگ نیابتی محض ایران» با استفاده از گروههای شبه‌نظامی فرقه‌گرا در منطقه دانست.

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن در توییتی نوشت: «اظهارات حسن نصرالله، دبیرکل شبه‌نظامیان حزب‌الله، میزان دخالت رژیم تهران و شبه‌نظامیان فرقه‌گرای منطقه‌ای آن در نبردهایی استان مأرب را آشکار می‌کند.»

الاریانی نیز افزود: «از زمان تشدید تنش شبه‌نظامیان حوثی، همواره بر کاملا ایرانی بودن آنچه در مأرب اتفاق می‌افتد، تاکید کرده‌ایم همچنین اینکه سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان حزب‌الله در برنامه‌ریزی و مدیریت عملیات‌های نظامی و تسلیحات در میدان مشارکت دارند.»

سرسپردگی به ایران

او نیز گفت که تصمیم‌های سیاسی و عملیاتی شبه‌نظامیان حوثی سرسپرده به ایران در راستای اجرای توطئه‌های ویرانگر ایران و جاه‌طلبی‌های توسعه‌طلبانه آن است.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن نیز خاطر‌نشان کرد که روابط مشترک شبه‌نظامیان حوثی و حزب‌الله لبنان به کودتای اخیر آنها محدود نمی‌شود، بلکه به سالهای نخستین جنگ در صعده برمی‌گردد که در آن اینگروه تروریستی تحت رهبری ایران شکل گرفته و با حمایت و پشتیبانی کامل حزب‌الله لبنان تأسیس شدبه نحوی که همچنان از دستگاه‌های سیاسی و نهادهای رسانه‌ای جنبش حوثی در حومه جنوبی بیروت استقبال می‌شود.

وی در این زمینه از لبنان و مردم آن خواست تا برای توقف مداخله شبه‌نظامیان حزب‌الله در امور یمن که منجر به شروع جنگ شد، فشار وارد کنند و کارشناسان و ستیزه‌جویان این حزب را که در جنایات‌های جنگی علیه مردم یمن نقش دارند، را خارج کنند. همچنین برای بستن کانال‌ها، دفاتر سیاسی وتریبون‌های رسانه‌ای شبه‌نظامیان حوثی اقدام لازم را اتخاذ کنند.

دخالت‌های حزب‌الله لبنان

شایان ذکر است حسن نصرالله، رهبر گروه تروریستی حزب الله، پنج‌شنبه، 11 نوامبر، طی سخنرانی‌اش بر ادامه جنگ مأرب تاکید کرد و گفت که بازتاب نبرد مأرب در یمن و منطقه بسیار بزرگ خواهد بود. او همچنین تاکید کرد که ایران با اعلام آتش‌بس در یمن مخالفت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید