ملک سلمان تابعيت سعودی را به تعدادی از افراد نخبه اعطا کرد

طرح اعطای شهروندی سعودی با هدف جذب «دانشمندان، متفکران و مبتکران از همه نقاط جهان» در جهت پیشبرد اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 این کشور تدوین شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی طی فرمانی سلطنتی با اعطای شهروندی پادشاهی عربی سعودی به شماری از افراد دارای شایستگی‌ها و مهارت‌های خاص موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پادشاهی سعودی پنج‌شنبه، 11 نوامبر، با صدور فرمانی ملوکانه شهروندی این پادشاهی را به شماری از افراد دارای شایستگی‌ها، مهارت‌ها و تخصص‌های نادر اعطا کرد.

این فرمان پیرو فرمان سلطنتی قبلی این کشور است که زمینه اعطای شهروندی سعودی به افراد دارای تخصص‌های دینی، طبی، علمی، فرهنگی و فناوری که در پیشبرد چرخه توسعه و تامین منافع پادشاهی عربی سعودی در زمینه‌های مختلف نقش داشته باشند را فراهم می‌سازد.

این تحول هماهنگ با تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی است که محیطی را برای جذب استعدادها و همچنین سرمایه‌گذاری در شایستگی‌های نیروی انسانی و جذب افراد ویژه و نوآوران فراهم می‌کند.

دو سال قبل

دو سال پیش ملک سلمان طی فرمانی باب اعطای شهروندی سعودی به بعضی از شایستگان علمی و فرهنگی خاص و نوآورانی که دارای ویژگی‌ها و شروط لازم هستند را گشود.

همان‌طور که پیش‌تر به طور رسمی از سوی دولت سعودی در «توییتر» اعلام شده بود هدف از این گام ریاض جذب «دانشمندان، متفکران و مبتکران از همه نقاط جهان» عنوان شده است.

بنا به بیانیه صادره، این طرح دولت پادشاهی عربی سعودی در اکتبر سال 2019 و با هدف جذب دانشمندان، روشنفکران، متخصصان ممتاز در راستای تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی ارائه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید