سعودی از قرار گرفتن 3 فرمانده حوثی در فهرست سازمان‌های تروریستی استقبال کرد

وزارت امور خارجه سعودی بر حمایت مستمر این کشور از یمن و دولت قانونی آن و پشتیبانی از تمامی تلاش‌های بین‌المللی برای دستیابی به راه‌حل سیاسی جامع در یمن تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه سعودی از اقدام شورای امنیت سازمان ملل در گنجاندن نام 3 فرمانده شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در فهرست تحریم‌های سازمان ملل، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی سعودی(واس)، وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، جمعه 12 نوامبر، از اقدام شورای امنیت سازمان ملل در گنجاندن نام سه تن از فرماندهان گروه شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در فهرست تحریم‌های بین‌المللی، به دلیل تهدید‌های مستقیم آنها علیه صلح، امنیت و ثبات در یمن، استقبال کرد.

وزارت خارجه سعودی ابراز امیدواری کرد که قرار دادن نام این افراد در فهرست سازمان‌های تروریستی و تحریم‌های بین‌المللی، به پایان دادن به اقدامات شبه‌نظامیان حوثی و حامیان آنها کمک کرده و روند تامین موشک، پهپاد، سلاح‌های پیشرفته و تامین مالی این گروه شبه‌نظامی که از آن در راستای تلاش‌های جنگ‌‌طلبانه خود استفاده می‌کند را متوقف سازد.

سعودی همچنین ابراز امیدواری کرد که قرار دادن رهبران حوثی در لیست تحریم‌های بین‌المللی به توقف اقدامات تجاوزکارانه آنها علیه غیرنظامیان و تأسیسات اقتصادی در پادشاهی عربی سعودی و جلوگیری از ادامه کشتار مردم یمن و در عین حال از بین رفتن تهدیدهای آنها علیه ناوبری بین‌المللی و کشورهای همسایه منجر شود.

وزارت امور خارجه سعودی همچنین بر حمایت مستمر این پادشاهی از یمن و دولت قانونی آن و پشتیبانی از تمامی تلاش‌های بین‌المللی برای دستیابی به راه‌حل سیاسی جامع در جهت پایان دادن به بحران یمن و کاهش درد و رنج مردم آن، تاکید کرد.

سه فرمانده حوثی اضافه شده به لیست تحریم‌ها

شورای امنیت سازمان ملل متحد، سه فرمانده حوثی را به دلیل تهدید‌های آنها علیه صلح، امنیت و ثبات یمن در لیست سیاه تحریم‌های بین‌المللی قرار داده و با توقیف دارایی‌های آنها در سراسر جهان آنها را نیز مورد تحریم‌های مسافرتی و تسلیحاتی قرار داد.

بریتانیا پیش‌نویس طرح اعمال این تحریم‌ها را در واکنش به یک سری حملات مستمر شبه‌نظامیان تروریست حوثی به پادشاهی عربی سعودی و حملات مستمر آنها به استان مأرب یمن، ارائه داد.

پانزده کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق‌آرا با اعمال تحریم علیه محمد عبدالکریم الغماری، رئیس باصطلاح ستاد کل نیروهای مسلح کودتاگران حوثی که حمله این گروه شبه‌نظامی به مأرب را فرماندهی می‌کند، موافقت کردند.

یوسف المدانی، فرمانده شبه‌نظامیان حوثی و مامور یورش به مأرب و صالح مفر صالح الشاعر متهم به کمک به شبه‌نظامیان در دسترسی به سلاح‌های قاچاق نیز به این لیست اضافه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید