ائتلاف عربی سامانه پدافند هوایی حوثی را در جنوب استان مأرب منهدم کرد

ارتش یمن مواضع حوثی‌ها در جنوب مأرب را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی، مواضع تمرکز شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوبی استان مأرب را هدف حملات خود قرار دادند.

سرلشکر ناصر الذبیانی، رئیس ستاد عملیات نظامی ارتش ملی یمن پنج‌شنبه، 11 نوامبر، در بیانیه‌ای که توسط مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن منتشر شد، گفت: ارتش و مقاومت مردمی طی حملاتی خسارت‌های سنگینی را به تجهیزات و نفرات شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند.

ارتش یمن همچنین اعلام کرد که یک پهپاد انفجاری حوثی‌ را در استان «الجوف» در شمال این کشور رهگیری و سرنگون کرده است.

از طرفی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن سامانه پدافند هوایی شبه‌نظامیان حوثی در جنوب استان مأرب یمن را هدف قرار داد.

طی این حملات سکوهای پرتاب موشک‌ها و راکت‌انداز‌های حوثی در منطقه أراک در غرب استان مأرب هدف قرار گرفت.

همچنین بنا به گفته منابع یمنی دستگاههای امنیتی در مأرب مجموعه‌ای از شبه‌نظامیان حوثی که با لباس مبدل زنانه قصد داشتند وارد این استان شوند را دستگیر کردند.

ارتش یمن، چهارشنبه 10 نوامبر، اعلام کرده بود که شماری از پایگاه‌های شبه‌نظامیان در جبهه حریب واقع در جنوب استان مأرب را بازپس گرفته است.

حملات هوایی ائتلاف عربی

سرلشکر الذبیانی در ادامه تأکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف حامی دولت قانونی یمن، همزمان، چندین حمله هوایی را علیه تجمعات و ماشین آلات نظامی شبه‌نظامیان حوثی در مناطق جداگانه‌ای در جنوب مأرب انجام دادند که طی آن‌ یک تانک، یک خودروی بی ام بی و 3 خودروی نظامی، منهدم شدند.

جبهه‌های جنوبی استان مأرب، در روزهای گذشته، شاهد شدیدترین درگیری‌ها میان نیروهای ارتش یمن و شبه‌نظامیان حوثی در حالی بود که حملات هوایی شدید قوای ائتلاف حامی دولت قانونی یمن، استحکامات حوثی‌ها را هدف قرار می‌داد.

شایان ذکر است که از فوریه گذشته، حوثی‌های مورد حمایت ایران به حملات خود به استان نفت‌خیز مأرب، علی‌رغم تمامی درخواست‌های سازمان ملل و محافل جهانی در خصوص خطراتی که امنیت و سلامت هزاران کودک و زن آواره را تهدید می‌کند، ادامه داده‌اند.

در گزارش چند روز قبل دولت یمن، حدود 54502 آواره و رانده شده اجباری، شناسایی شدند که به نمایندگی از 8088 خانوار از مناطق جنوبی مأرب (حریب، العبدیه، الجوبه) از ابتدای سپتامبر گذشته، در اثر تشدید تنش‌‌آفرینی شبه نظامیان حوثی، آواره شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید