سفرای کشورهای عضو دائم شورای امنیت حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کردند

نخست وزیر یمن خواستار اعمال فشار جامعه بین‌المللی بر شبه‌نظامیان حوثی برای توقف جنگ شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفرای پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل شامگاه چهارشنبه، 10 نوامبر، ضمن محکوم کردن حملات پهپادی و موشکی به سعودی، بر لزوم توقف فوری تنش‌ها در مأرب و حفظ آرامش در یمن تاکید کردند.

رؤسای نمایندگی‌های پنج کشور عضو دائم شورای امنیت شامل چین، فرانسه، روسیه، بریتانیا و آمریکا، طی دیدار با محمد آل‌جابر، سفیر پادشاهی عربی سعودی در یمن، حملات فرامرزی حوثی‌ها به سعودی را محکوم کردند.

این کشورها در بیانیه‌ای از همه طرف‌های یمنی خواستند تا برای دستیابی به یک راه‌حل سیاسی جامع جهت پایان دادن به بحران یمن و کاهش درد و رنج مردم این کشور، وارد گفت‌وگوی واقعی شوند.

سفارت آمریکا در یمن نیز در صفحه «توئیتر» خود اعلام کرد، فرستادگان پنج کشور عضو دائمی شورای امنیت در این دیدار درباره حمایت از تلاش‌های کنونی فرستاده ویژه سازمان ملل و نیاز ضروری به یک راه‌حل سیاسی تحت نظارت سازمان ملل و همچنین حمایت از دولت قانونی یمن بحث و تبادل نظر شد.

نمایندگان پنج عضو دائم شورای امنیت طی نشستی با معین عبدالملک، نخست‌وزیر یمن که به صورت ویدیویی از طریق شبکه اینترنت صورت گرفت، درباره لزوم متوقف کردن حملات حوثی‌ها به استان مأرب، حملات مکرر این گروه به غیرنظامیان و آوارگان با پهپادهای انفجاری، موشک‌های بالستیک، گلوله‌بارن توپخانه‌ای، بحث و تبادل نظر شد.

معین عبدالملک، نخست وزیر یمن در این دیدار بر لزوم شناسایی طرف مقصر در روند سیاسی و مانع اصلی ورود تیم کارشناسان فنی سازمان ملل متحد برای تخلیه نفت خام کشتی «صافر» تاکید کرد.

او گفت این کشتی که مدتها از کار افتاده، هر آن ممکن است غرق شود و به تهدیدی جدی علیه منطقه و به فاجعه‌ای زیست محیطی بزرگ که اثرات آن به همه منطقه و جهان خواهد رسید، تبدیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید