تل‌آویو: آماده هرگونه درگیری احتمالی با ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن هستیم

ارتش اسرائیل در سال‌های گذشته صدها حمله هوایی علیه مواضع ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن در سوریه انجام داده است، اما به‌ندرت به این عملیات اعتراف می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ژنرال کوخاوی، رئيس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، اعلام کرد، نیروهای این کشور در حال سرعت بخشیدن به برنامه‌های عملی و آمادگی برای مقابله با هرگونه تشدید تنش‌ یا تهدید هسته‌ای و نظامی از سوی جمهوری اسلامی هستند.

کوخاوی، پنجشنبه، 11 نوامبر، گفت اسرائیل در حال آماده شدن برای درگیری احتمالی با تهران و نیروهای نیابتی آن است.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، کوخاوی در نشست کنست اسرائیل گفت: «ارتش به اقدامات خود علیه دشمنان ادامه می‌دهد و طی سال گذشته عملیات‌ متعدد و مأموریت‌های مخفیانه در سراسر خاورمیانه انجام داده است».

اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، پس از یک سری حملات هوایی علیه پایگاه‌های نظامی ایران در سوریه ایراد شده است.

گفتنی است که تل آویو در سال‌های گذشته صدها حمله هوایی علیه مواضع ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن در سوریه انجام داده است، اما به ندرت به این عملیات اعتراف می کند.

تل آویو حضور شبه‌نظامیان ایرانی در مرزهای شمالی خود را خط قرمز می‌داند و همواره تکرار کرده است که اجازه نخواهد داد که ایران با حضور نظامی در نزدیکی مرزهایش امنیت اسرائیل را تهدید کند.

مقامات اسرائیلی در ماه‌های گذشته، چندین بار با اعلام مخالفت خود با ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای با تهران، استدلال کرده‌اند که جامعه بین‌المللی باید مواضع سخت‌تری در قبال تهران و رفتارهای بی‌ثبات کننده‌‌اش در منطقه اتخاذ کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید