گفت‌وگوی تلفنی ولی‌عهد سعودی با مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق

ولی‌عهد سعودی همبستگی ریاض با عراق و مردم آن در رویارویی با چالش‌ها را ابراز داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی حمله تروریستی نافرجام به مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق را به‌شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده محمد بن سلمان سه‌شنبه 9 نوامبر در تماس تلفنی با نخست‌وزیر عراق بر حفظ امنیت و ثبات عراق تاکید کرد.

بن سلمان همچنین همبستگی ریاض با عراق و مردم آن در رویارویی با چالش‌ها را ابراز داشت.

ولی‌عهد سعودی ضمن اطمینان از وضعیت سلامت نخست‌وزیر عراق که در حمله تروریستی اخیر مورد سوء‌قصد نافرجام قرار گرفت، برای او سلامتی و تندرستی آرزو کرد.

نخست‌وزیر عراق نیز از ولی‌عهد سعودی به خاطر احساسات بزرگوارانه او که بازتاب عمق روابط دو کشور برادر است، ابراز تشکر کرد.

اقامتگاه الکاظمی در منطقه سبز بغداد، پایتخت عراق صبحگاه یک‌شنبه گذشته با 3 پهپاد انفجاری مورد حمله تروریستی قرار گرفت که نیروهای امنیتی موفق به انهدام دو پهپاد شدند اما سومی به منزل نخست‌وزیر عراق اصابت کرد و باعث زخمی‌شدن چند نفر از نیروهای حفاظتی او شد.

منابع خبری گزارش دادند که نیروهای امنیتی عراق 3 مظنون این حمله را شناسایی کردند. این منابع افزودند که گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران عامل و مجری ترور نافرجام الکاظمی بوده‌اند.

منابع مذکور به خبرگزاری «رویترز» گفتند که پهپادها و مواد انفجاری بکار برده شده در این حمله تروریستی ساخت ایران بوده است.

دو مقام امنیتی و برخی منابع نزدیک به گروه‌های «ولایی» حامی جمهوری اسلامی هم تاکید کردند که حداقل یکی از سه گروه وابسته به ایران در عراق عامل این حمله بوده است اما به‌دلیل ملاحظات امنیتی از نام این گروه‌ها سر باز زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید