قاآنی پس از دیدار با رئیس پارلمان عراق به اقلیم کردستان می‌رود

فرمانده سپاه قدس ایران پس از ترور نافرجام نخست‌وزیر عراق از روز دوشنبه پیش در بغداد به‌سر می‌برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران که پس از ترور نافرجام مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به بغداد سفر کرده است، با محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد.

خبرگزاری «فارس» وابسته به سپاه به نقل از شبکه برون مرزی «العالم»، چهارشنبه، 10 نوامبر، گزارش داد که قاآنی پس از دیدار با الحلبوسی قرار است به اقلیم کردستان در شمال عراق سفر کرده و با مقامات کرد در اربیل دیدار کند.

منابع رسانه‌ای روز گذشته از سفر فرمانده نیروی قدس سپاه به بغداد و دیدار با «برهم صالح» رئیس‌جمهوری، مصطفی الکاظمی و شماری از مقامات سیاسی و رهبران گروه‌های وابسته به ایران در عراق خبر دادند.

ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد هم در گفت‌وگو با العالم تصریح کرد که قاآنی طی نشست‌هایش در بغداد، همه طرف‌های عراقی را به آرامش و همکاری فراخواند.

فرمانده سپاه قدس پس از آن به بغداد سفر کرد که گروه‌های وابسته به جمهوری اسلامی متهم به ترور الکاظمی با پهپادها و مواد انفجاری ساخت ایران شدند.


ترور نافرجام

اقامتگاه الکاظمی در منطقه سبز بغداد، پایتخت عراق صبحگاه یک‌شنبه گذشته با 3 پهپاد انفجاری مورد حمله تروریستی قرار گرفت که نیروهای امنیتی موفق به انهدام دو پهپاد شدند اما سومی به منزل نخست‌وزیر عراق اصابت کرد و باعث زخمی‌شدن چند نفر از نیروهای حفاظتی او شد.

منابع خبری گزارش دادند که نیروهای امنیتی عراق 3 مظنون این حمله را شناسایی کردند. این منابع افزودند که گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران عامل و مجری ترور نافرجام الکاظمی بوده‌اند.

منابع مذکور به خبرگزاری «رویترز» گفتند که پهپادها و مواد انفجاری بکار برده شده در این حمله تروریستی ساخت ایران بوده است.

دو مقام امنیتی و برخی منابع نزدیک به گروه‌های «ولایی» حامی جمهوری اسلامی هم تاکید کردند که حداقل یکی از سه گروه وابسته به ایران در عراق عامل این حمله بوده است اما به‌دلیل ملاحظات امنیتی از نام این گروه‌ها سر باز زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید