.
.
.

شورای وزیران سعودی سوء‌قصد نافرجام به جان نخست‌وزیر عراق را محکوم کرد

شورای وزیران سعودی بر ایستادن پادشاهی عربی سعودی در کنار دولت و مردم عراق در راه بهبودی اوضاع در این کشور و بازگشت آن به جایگاهش و همچنین تحکیم ثبات و امنیت و تقویت رفاه و شکوفایی آن تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در جلسه‌ای که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی برگزار شد، شورای وزیران سعودی موضع ریاض در محکومیت اقدام تروریستی که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را هدف قرار داده است را تجدید کرد.

در جلسه شورای وزیران سعودی که سه‌شنبه 9 نوامبر، به طور ویدیو کنفرانس به ریاست پادشاه این کشور برگزار بر ایستادن سعودی در کنار دولت و مردم عراق در راه بهبودی اوضاع در این کشور و بازگشت آن به جایگاهش و همچنین تحکیم ثبات و امنیت و تقویت رفاه و شکوفایی آن تاکید شد.

طی این نشست همچنین محتوای گفت‌وگوها و نشست‌هایی که ظرف یک هفته گذشته میان پادشاهی عربی سعودی و تعدادی از کشورهای جهان برای تحکیم روابط دوستی و همکاری اجرا شده است، مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه رویکرد سعودی با این کشورها در جهت تحقق منافع مشترک و تقویت فعالیت‌های گروهی برای فراهم ساختن شرایط زمینه‌ساز جهت توسعه و ادامه روند بهبودی اقتصاد جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا ماجد بن عبدالله القصبی، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی توضیح داد که در نشست شورای وزیران این کشور همچنین اوضاع و تحولات رویدادها در دو سطح منطقه‌ای و جهانی بررسی شد.

در حالی که تحقیقات درباره توطئه ترور نافرجام مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق با استفاده از پهپادهای انفجاری، همچنان ادامه دارد، منابع «العربیه» شامگاه دوشنبه از شناسایی 3 شخصیت از شبه‌نظامیان مسلح مرتبط با سوء‌قصد نافرجام به جان الکاظمی خبر دادند.

این در حالی است که مسئولان امنیتی عراق و منابع نزدیک به گروههای مسلح عراقی فاش کردند که این حمله توسط یک گروه مورد حمایت ایران انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم