سرنگونى 3 موشک شليک‌ شده حوثی‌ها به جنوب سعودی

ائتلاف عربی: همه اقدامات لازم را برای از بین بردن توانایی‌های شبه‌نظامیان حوثی انجام خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، اعلام کرد که پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی، 3 فروند موشک بالستیک حوثی که به سمت جنوب این کشور شلیک شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

ائتلاف عربی، چهاشنبه 10 اکتبر، ضمن تاکید بر خنثی‌سازی همه تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در مناطق مسکونی، اعلام کرد که همه اقدامات لازم را برای از بین بردن توانایی‌های شبه‌نظامیان حوثی انجام خواهد داد.

ائتلاف شامگاه سه‌شنبه نیز از هدف قرار دادن یک سامانه پدافند هوایی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در جنوب مارب خبر داد.

حوثی‌ها روز دوشنبه نیز یک پهپاد بمب‌گذاری شده را به سوی شهر «خمیس مشیط» در جنوب سعودی پرتاب کرده بودند که این پهپاد توسط پدافند ائتلاف در هوا منهدم شد.

گفتنی است شبه‌نظامیان حوثی طی این هفته چندین بار با پهپادهای بمبگذاری‌شده که ایران در اختیار آنها گذشته است خاک پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار دادند. همه حملات این گروه در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه که یکی از آنها فرودگاه بین المللی «ابها» را با پهپاد انفجاری هدف قرار داده بود، خنثی شد.

حملات پهپادی و موشکی حوثی‌ها به سعودی و به مناطق استان مارب در داخل یمن همزمان با فشارهای مضاعف جامعه بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ داخلی این کشور شدت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید