تانكر تركرز: سپاه نفتکش ویتنامی را آزاد کرد

تهران به اقدامات تحریک‌آمیز خود علیه نیروی دریایی آمریکا ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وب‌سایت «تانکر ترکرز» که حرکت کشتی‌ها را رصد می‌کند اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران نفتکش «ام.وی.سوتیز» که در مسیر دریای عمان توقیف کرده بود را آزاد کرد.

تانکر ترکرز، سه‌شنبه، 9 نوامبر، تاکید کرد که این نفتکش در حال حاضر به سمت جنوب خلیج عمان حرکت می‌کند و مسیر و مقصد پیش از توقیف خود را عوض کرده است.

Advertisement

این وب‌سایت چهارشنبه گذشته فاش کرد که نفتکش «ام.وی.سوتیز» که جمهوری اسلامی می‌گوید آن را از دریای عمان به آب‌های سرزمینی خود برده است، نفت خام ایران را به چین می‌برد، اما پس از اینکه پکن از تحویل این محموله امتناع کرد، این نفتکش به سوی ایران بازمی‌گشت.

بر اساس این گزارش، این نفتکش ویتنامی است و پرچم این کشور را برافراشته بود.

به گفته «تانکر ترکرز»، این نفتکش ویتنامی به آمریکا تعلق نداشته و ارتباطی با این کشور ندارد اما پیش از آن‌که توسط سپاه به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت شود، در نزدیکی یک واحد گشت‌زنی نیروی دریایی آمریکا در حال حرکت بود.

در همین حال، یکی از مقامات پنتاگون به «العربیه» گفته است که نیروهای ایرانی هفته گذشته پهپادهای خود را در مسافتی بسیار نزدیک به کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در دریای خلیج به پرواز درآوردند.

مقامات آمریکایی معتقدند اقدامات اخیر ایران برای گرفتن امتیازهای بیشتری در مذاکرات هسته‌ای پیش رو برای بازگشت به توافق است.

این در حالی است که ایران به مانورهای نظامی خود در خلیج عمان ادامه داده و گفته است که به هر تهدیدی که امنیت ملی این کشور را هدف قرار دهد پاسخ خواهد داد.

در مقابل، اسرائیل اعلام کرد، برنامه‌های خود برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای ایران را تسریع خواهد کرد.

آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل گفت که تل‌آویو در سال گذشته عملیات مخفیانه‌ای را علیه دشمنان خود در منطقه انجام داده است.

وزیر دفاع اسرائیل نیز هشدار داد که کشورش اجازه نخواهد داد سلاح‌هایی به دست حزب الله لبنان یا دیگر شبه‌نظامیان وابسته به ایران برسد که باعث برهم زدن توازن در منطقه شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید