هشدار اسرائیل به تهران، حزب‌الله لبنان و گروه‌های نیابتی ایران در منطقه

رئیس ستاد ارتش اسرائیل: ما در حال تسریع طرح‌های مقابله با ایران و تهدید‌های هسته‌ای نظامی آن هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، هشدار داد که تل‌آویو وجود سلاح‌های برهم زننده برتری قوای اسرائیل در برابر حزب‌الله لبنان و گروه‌های نیابتی ایران در منطقه را تحمل نخواهد کرد.

وزیر دفاع اسرائیل سه‌شنبه، 9 نوامبر، در جریان مراسم افتتاح کارخانه «صنایع پیشرفته دفاعی رافایل» در شلومی در این رابطه تاکید کرد که اسرائیل اجازه گسترش سلاح‌های برهم زننده توازن قوا با حزب‌الله یا گروههای نیابتی ایران در منطقه که به برتری اسرائیل در منطقه ضربه می‌زنند را نخواهد داد.

در همین راستا آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز تاکید کرد که طی سال گذشته، «ما با حملات و عملیات‌‌های مخفیانه در سراسر خاورمیانه به اقدام علیه دشمنان خود ادامه دادیم.»

او افزود: «ارتش اسرائیل به اقدام برای رفع تهدیدها ادامه خواهد داد و به هر گونه نقض حاکمیت، چه در نوار غزه یا منطقه شمالی، چه از سوی نیروهای ایرانی یا فلسطینی، با قدرت پاسخ خواهد داد.»

حزب الله لبنان
حزب الله لبنان

رئیس ستاد ارتش اسرائیل خاطر نشان کرد:« ما در حال تسریع برنامه‌های مقابله با ایران و تهدید هسته‌ای نظامی آن هستیم.»

کوخافی خاطرنشان کرد که بودجه تصویب شده «به ما امکان می‌دهد تا با آزمون چالش‌ها مواجه شویم.»

به گزارش روزنامه اسرائیلی هآرتس، صدها تفنگدار دریایی آمریکا نیز در رزمایش مشترک گسترده با کماندوهای اسرائیلی در منطقه ایلات شرکت می‌کنند. از نگاه ارتش اسرائیل و سیاستمداران این کشور، برگزاری چنین رزمایش مشترکی، تلاشی برای افزایش آمادگی نظامی قبل از بروز رویارویی احتمالی با ایران است.

در همین راستا یک ناو هواپیمابر آمریکایی با صدها نیروی ارتش آمریکا، هفته گذشته به سواحل اسرائیل رسید.

ارتش اسرائیل اعلام کرده است: «ما در حال انجام یک رزمایش مشترک با شرکت قوای مختلف نظامی به مدت دو هفته‌ هستیم. این رزمایش با هدف تمرین برای نبرد شدید شهری و تقویت قابلیت‌های خود در زمینه‌های مختلف صورت می‌گیرد.»

ارتش اسرائیل افزود: «ما همچنان به تقویت توانمندی‌های خود برای رویارویی با تهدیدات در سطح منطقه ادامه می‌دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید