دیدار اسماعیل قاآنی با نخست‌وزیر عراق

فرمانده سپاه قدس از شبه‌نظامیان عراقی خواست آرامش خود را حفظ کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع رسانه‌ای عراق از دیدار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس ایران با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق خبر دادند.

این منابع سه‌شنبه 9 نوامبر گزارش دادند که قاآنی در این دیدار از سوء قصد نافرجام به الکاظمی ابراز تاسف کرد.

قاآنی همچنین از رهبران گروه‌های شبه‌نظامی عراقی خواست آرامش خود را حفظ کنند.

در حالی که تحقیقات درباره تلاش برای ترور الکاظمی با پهپادهای انفجاری همچنان ادامه دارد، منابع مطلع شامگاه دوشنبه به العربیه گفتند که 3 عنصر شبه‌نظامیِ متهم به این ترور شناسایی شدند.

سفر غیرمنتظره فرمانده سپاه قدس به بغداد، ساعاتی پس از سوءقصد به الکاظمی صورت می‌گیرد، سوءقصد نافرجامی که در آن انگشت اتهام به سوی گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران نشانه رفته است.

به گفته منابع «العربیه»، قاآنی، بامداد دوشنبه بلافاصله پس از ورود به پایتخت عراق، با رهبران گروه‌های وابسته به تهران ملاقات کرد.

سفر غیرعلنی قاآنی همچنین چند روز پس از تشدید تنش‌ها توسط هواداران ائتلاف «الفتح» وابسته به حشد الشعبی به نتایج انتخابات پارلمانی عراق که دهم ماه اکتبر برگزار شد، صورت می‌گیرد.

سوءقصد نافرجام الکاظمی با واکنش‌های متفاوت گروه‌های وابسته به ایران مواجه شد. برخی از آنها ترور نخست‌وزیر عراق را سناریویی از سوی او دانستند و برخی آن را به سخره گرفته و شماری نیز آن را محکوم کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته اما منابعی در عراق به خبرگزاری «رویترز» گفتند که پهپادها و مواد منفجره مورد استفاده در این حمله ساخت ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم