انهدام 8 مرکز پشتیبانی حوثی‌ها در مارب توسط ائتلاف عربی

مقامات آمریکایی و یمنی بر لزوم توقف حملات حوثی‌ها به مارب تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای مسلح یمن، در بیانیه‌ای، اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، 8 مرکز پشتیبانی متعلق به حوثی‌ها در جنوب و غرب مارب را منهدم کرده است.

ارتش ملی یمن، سه‌شنبه، 9 نوامبر، اعلام کرد که همزمان با حمله به این مراکز، ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در دیگر جبهه‌های نبرد در جنوب استان مارب نیز کشته شدند.

یک منبع نظامی گفت که ارتش و مقاومت ملی یمن طی 24 ساعت گذشته همه تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی در جبهه «الجوبه» را خنثی کرده و شمار زیادی از آنها را کشته یا زخمی کردند.

بر اساس این گزارش، در جبهه «حریب» نیز نیروهای ارتش یمن طی نبردهای شدید در منطقه «ام حریش» تلفات سنگینی به حوثی‌ها وارد کردند.

این نبردها با آتش سنگین توپخانه‌ نیروهای ارتش علیه اهداف ثابت و متحرک حوثی‌ها در سراسر مناطق عملیاتی همراه بود و خسارات جانی و مادی فراوانی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کرد.

تاکید بر توقف حملات به مارب

همزمان معین عبدالملک، نخست‌وزیر دولت قانونی یمن و تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به این کشور، دوشنبه در نشستی در عدن، پایتخت موقت یمن، بر لزوم توقف فوری حملات حوثی‌ها به غیرنظامیان در مارب تاکید کردند.

فرستاده آمریکا تصریح کرد که هدف اصلی سفر او به عدن، حمایت از دولت قانونی یمن و تلاش‌های مقامات این کشور است.

او از مسئولان یمنی به‌دلیل شجاعت آنها در ایستادگی برابر چالش‌ها و شرایط سخت این کشور تقدیر کرد.

فرستاده آمریکا به یمن بار دیگر بر مخالفت شدید واشینگتن با ادامه تنش‌افزایی حوثی‌ها در مارب و حمله به غیرنظامیان و آوارگان تاکید داشت.

او همچنین به نقش مخرب ایران در یمن و حمایت مستمر تهران از حوثی‌ها که باعث ادامه جنگ و بحران انسانی در این کشور شده، اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید