اسرائیل محموله سلاح حزب‌الله را در حمص سوریه منهدم کرد

اسرائیل طی حملاتی هوایی اهدافی را در مناطق مرکزی و ساحلی سوریه شامل حمص و طرطوس موشک‌باران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیده‌بان حقوق بشر سوریه از شنیده شدن صدای انفجارهای شدیدی در آسمان شهر حمص و حومه آن در نتیجه حملات هوایی اسرائیل، خبر داد.

بنا به اعلام دیدبان جنگنده‌های اسرائیلی شامگاه دوشنبه، 8 نوامبر، طی حملاتی هوایی محموله‌ای از سلاح را در مسیر انتقال به گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان در شهر حمص هدف قرار داده و منهدم کردند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه پدافند هوایی رژیم سوریه به حملات جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان منطقه واکنش نشان داده است.

خبرنگار «العربیه» نیز گزارش داد که اسرائیل طی حملات هوایی در حمص یک محموله سلاح که در مسیر انتقال به حزب‌الله لبنان بود را هدف قرار داده است.

از سویی خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ضمن اشاره به صدای وقوع انفجارهای شدیدی در آسمان حمص، اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه با موشک‌های اسرائیلی مقابله کرده و اغلب آنها را سرنگون کرد.

تلویزیون دولتی سوریه همچنین از وقوع انفجارهایی در آسمان منطقه طرطوس در غرب این کشور خبر داد.

به گفته تلویزیون دولتی سوریه، حملات اسرائیل نقاطی را در دو منطقه مرکزی و ساحلی سوریه هدف قرار داد.

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، چهارشنبه گذشته، منطقه‌ای در حومه دمشق، هدف حمله اسرائیل قرار گرفت که طی آن انبارهای سلاح و مهمات شبه‌نظامیان وابسته به ایران و مقر لشکر چهارم سوریه و سایت‌های نظامی متعلق به شبه‌نظامیان منهدم شد.

اسرائیل همواره بر مقابله با حضور نظامی ایران و گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی آن در سوریه و لبنان تاکید کرده و در این راستا به طور مکرر مقرهای نظامی، جنگ‌افزارها و زاعه‌های سلاح و مهمات شبه‌نظامیان و تجمع‌های آن را در سوریه و لبنان هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید