ائتلاف: 110 شبه‌نظامی حوثی در 30 عملیات در صرواح و الجوف کشته شدند

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی حمله حوثی‌ها به مواضع دفاعی خود در جبهه «ذنه» در صرواح در غرب مأرب را درهم شکستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که ظرف 24 ساعت طی 30 رشته عملیات، تجهیزات و عناصر شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های صرواح و الجوف را هدف قرار داده است.

ائتلاف عربی سه‌شنبه، 9 نوامبر، اعلام کرد که طی این رشته عملیات، بیش از 110 نفر از شبه‌نظامیان حوثی کشته و 22 خودروی نظامی و یک زاغه سلاح و مهمات آنها منهدم شد.

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی، سحرگاه سه‌شنبه حمله به مواضع دفاعی خود در جبهه ذنه در صرواح در غرب مأرب را درهم شکستند. به گفته منابع میدانی به «العربیه» ده‌ها شبه‌نظامی حوثی زیر آتش سنگین توپخانه و دیگر سلاح‌های ارتش یمن، کشته و زخمی شدند.

در حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی نیز 8 خودرو نظامی و دو تانک حوثی منهدم شد و یگان توپخانه ارتش یمن، شماری از خودرو‌های نظامی حوثی را در امتداد جبهه جنوبی گلوله‌باران کرده و منهدم کرد.

شایان ذکر است که نبردهای سنگین ارتش یمن با برخورداری از حمایت مقاومت ملی علیه شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران در امتداد جبهه‌های نبرد در جنوب و غرب استان مأرب، ادامه دارد.

در همین راستا احمد عوض بن مبارک، وزیر امور خارجه یمن گفت که اجماع بین‌المللی در خصوص ضرورت برقراری آتش‌بس همه جانبه در یمن وجود دارد.

بن مبارک در بیانیه‌ای افزود که شبه‌نظامیان حوثی به تجاوزگری و بسیج نظامی خود ادامه داده و تلاش‌های دیپلماتیک را نمی‌پذیرند. او تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی دچار توهم شده و گمان می‌کنند می‌توانند استان مأرب را به در کنترل خود درآورند.

از سوی دیگر، سپهبد صغیر بن حمود، رئیس ستاد ارتش یمن، در گفت‌وگوی اختصاصی با «العربیه» از جبهه مأرب، گفت که شبه‌نظامیان حوثی، تمام توان نظامی خود را برای ورود به شهر مأرب، بسیج کرده‌اند.

رئیس ستاد ارتش یمن از جامعه جهانی خواست تا نقش اساسی‌تری را برای جلوگیری از ارسال تسلیحات ساخت ایران به شبه‌نظامیان حوثی ایفا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم