دادستانی کل کویت: بازداشت و بازجویی از افراد مرتبط با هسته حزب‌الله ادامه دارد

دست‌کم 8 نفر از سوی دادستانی کل کویت به تامین مالی حزب‌الله متهم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستانی کویت دستور بازداشت 8 شهروند این کشور به اتهام تامین مالی حزب‌الله لبنان را صادر کرد. به گزارش روزنامه کویتی «القبس»، همزمان با اعلام تصمیم دادستانی کل کویت مبنی بر بازداشت و بازجویی از 8 شهروند متهم به تامین مالی حزب‌الله لبنان، منابع آگاه تاکید کردند که بر اساس اطلاعات دستگاه تحقیقات امنیت کشور، احتمالا احکام بازداشت و احضار علیه دیگر افراد مرتبط با هسته حزب‌الله در کویت ظرف 24 ساعت آینده صادر شود.

منابع مزبور همچنین فاش کردند که این پرونده با توقیف 4 متهم آغاز شد که یکی از متهمان، برادر نماینده پیشین پارلمان است. این افراد پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حواله‌ کردن مبالغ هنگفتی به لبنان و مشخصا برای گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان، دستگیر شدند.

حزب‌الله لبنان
حزب‌الله لبنان

بررسی کلیه حواله‌های خارجی

این منابع خاطرنشان کردند که تحقیقات در این مورد، بی‌وقفه ادامه دارد و تمامی حواله‌های خارجی برای یافتن مدارک و ارائه آن به دادستانی، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

سرویس‌های امنیتی کویت، گروهی وابسته به حزب‌الله را دستگیر کرده بودند که در زمینه جذب جوانان برای همکاری با این حزب در سوریه و یمن، فعالیت داشت.

کویت
کویت

«گزارشی از یک کشور برادر»

به گفته منابع امنیتی کویت، «وزارت کشور، گزارش امنیتی را از کشوری برادر دریافت کرد که در آن آمده است؛ این گروه متشکل از چهار نفر است که یکی از آن‌ها، پسر یک نماینده سابق پارلمان است. یک نفر هم برادر یکی از نمایندگان سابق مجلس بوده و سومین فرد نام او مرتبط با پرونده‌های قبلی از زمان ربودن هواپیمای الجابریه در دهه هشتاد میلادی است، و نفر چهارم از جمله افراد سرشناس کشور (کویت) در زمینه امور خیریه است.»

منابع امنیتی افزودند: «امنیت کشور در حال تحقیق از این چهار نفر با هویت‌های «ح.غ، ج. ش، ج.ج و ج.د» است. آنها همچنین به اتهامات متعددی از جمله پولشویی برای «حزب‌الله» در کویت، تأمین مالی جوانان کویتی برای تشویق آن‌ها به پیوستن به «حزب الله»، مشارکت در اقدامات تروریستی و قاچاق مواد مخدر حزب‌الله در سوریه و یمن، متهم هستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید