پدافند سعودی یک پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی فرودگاه أبها را سرنگون کرد

در 32 عملیات نظامی ائتلاف در مناطق البیضاء، الجوف و صرواح یمن 14 خودرو نظامی حوثی‌ها منهدم و 157 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن از سرنگونی یک پهپاد انفجاری حوثی که به سوی فرودگاه بین‌المللی أبها سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.

به گفته ائتلاف سامانه پدافند هوایی سعودی شامگاه شنبه، 6 نوامبر، موفق شد این پهپاد انفجاری حوثی که به سوی فرودگاه بین‌المللی أبها سعودی پرتاب شده بود را سرنگون کند.

فرماندهی ائتلاف افزود که « با منابع تهدید برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی در برابر حملات خصمانه، مقابله می‌کند.»

پیش از این نیز ائتلاف اعلام کرد که در 32 عملیات نظامی آن ظرف 24 ساعت قبل از آن در مناطق البیضاء، الجوف و صرواح یمن 157 شبه‌نظامی حوثی کشته و 14 خودرو حوثی‌ها منهدم شد.

ائتلاف جمعه اعلام کرده بود که سامانه پدافند سعودی یک پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی خمیس مشیط و یک پهپاد دیگر که به سوی شهر جازان پرتاب شده بودند را رهگیری و سرنگون کرده است.

این ائتلاف پیش از این نیز خبر داده بود که طی 29 حمله هوایی 16 خودرو نظامی حوثی‌ها را منهدم و 126 شبه‌نظامی تروریست حوثی را از پای درآورده است.

سخنگوی ائتلاف عربی جمعه، گفت «ظرف 24 ساعت و طی 29 عملیات هوایی جنگ‌‌افزارها و عناصر شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه‌های البیضاء، صرواح و الجوف یمن هدف قرار داده و 16 خودرو نظامی آنها را منهدم و 126 عنصر شبه‌نظامی تروریستی حوثی را از پای درآورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید