ویدئو؛ ارتش یمن پهپاد حوثی‌ها را در استان صعده سرنگون کرد

نیروهای پدافند هوایی یمن پهپاد شبه‌نظامیان حوثی را در حریم هوایی مثلث باقم الصفراء رهگیری و سرنگون کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن، یک پهپاد متعلق به شبه‌نظامیان حوثی را در استان صعده که خاستگاه این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در منتهی الیه شمال این کشور است، رهگیری و سرنگون کرد.

خبرگزاری رسمی یمن شنبه، 6 نوامبر، اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور، یک فروند پهپاد حوثی را در حریم هوایی شرق منطقه باقم در شمال استان صعده سرنگون کردند.

Advertisement

یاسر المعبری، فرمانده محور آزال و فرمانده تیپ 102 پیاده ارتش یمن گفت: پدافند هوایی، حرکت پهپاد پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی را در حریم هوایی مجاور مثلث باقم الصفرا رهگیری کرد.

المعبری تاکید کرد که نیروهای پدافند هوایی یمن موفق شدند، پهپاد حوثی‌ها را در بخش شرقی منطقه باقم سرنگون کنند.

شبه‌نظامیان حوثی، استفاده از پهپادهای شناسایی و انفجاری را تشدید کرده‌اند. کمیته کارشناسان سازمان ملل پیش‌تر گفته بود که این پهپادها از قطعات ساخت خارج که به یمن ارسال شده‌اند، مونتاژ شده است. این کمیته افزود که طراحی، ابعاد و قابلیت‌های پهپادهای «قاصف» یا «المهاجم» تقریبا مشابه پهپاد«ابابیل تی» است که توسط صنایع هوایی ایران ساخته شده است.

در گزارش کارشناسان سازمان ملل متحد که از سال 2015 ، مسئول نظارت بر تحریم تسلیحاتی اعمال شده علیه یمن هستند، آمده است که شبه‌نظامیان حوثی در سال 2019، به سلاح‌های جدیدی دست یافته‌اند که برخی از آن‌ها دارای ویژگی‌هایی مشابه تسلیحات تولید شده در ایران هستند.

در این گزارش که به شورای امنیت ارسال شده، آمده است: «حوثی‌ها علاوه بر سامانه‌های تسلیحاتی شناخته شده‌ای که تاکنون داشته‌اند، از نوع جدیدی از پهپاد دلتا و مدل جدیدی از موشک‌های زمینی کروز استفاده می‌کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم