عبدربه منصور هادی: ایران با تجهیز تسلیحاتی حوثی‌ها نقش خرابکارانه در یمن ایفا می‌کند

رئیس‌جمهوری یمن از جامعه بین‌الملل خواست تا برای برقراری آتش‌بس و متوقف کردن حملات حوثی‌ها به غیرنظامیان فشار بیشتری علیه این گروه تروریستی اعمال کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن، در دیدار با «تیم لندرکینگ» فرستاده ایالات متحده به این کشور با اشاره به نقش «خرابکارانه» جمهوری اسلامی در منطقه گفت: «ایران با کمک مالی و تسلیحاتی به حوثی‌ها به درگیری‌های نظامی در یمن و کشورهای همسایه، دامن زده و باعث تهدید کشتیرانی بین‌المللی و ایجاد بی‌ثباتی در منطقه شده است».

رئیس جمهوری یمن، یکشنبه، 7 نوامبر، تاکید کرد که مردم یمن اجازه پیاده کردن تجربه حکومتی مانند ایران در کشورشان را نخواهند داد و مقابل طرح‌های خرابکارانه تهران که از طریق شبه‌نظامیان وابسته به خود اجرا می‌شود، ایستادگی ‌می‌کنند».

این اظهارات منصور هادى طی دیدار با فرستاده ایالات متحده به یمن که برای گفت‌وگو درباره تحولات اخیر یمن و تلاش برای برقراری صلح و پایان دادن به جنگ و خونریزی در این کشور، بیان شده است.

رئیس جمهوری یمن، با اشاره به تشدید تنش‌های نظامی حوثی‌ها در استان‌های مأرب، شبوه و تعز و هدف قرار دادن مناطق مسکونی مارب با موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری که به کشته و زخمی‌شدن صدها غیرنظامی از جمله زنان و کودکان و آواره شدن هزاران خانواده و تخریب اموال عمومی و خصوصی منجر شده است، گفت: «چنین اقداماتی به همه جهانیان نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان حوثی درباره صلح، پایان جنگ و آتش‌بس جدی نیستند، بلکه به‌دنبال ادامه جنایات خود علیه مردم یمن هستند».

او با اشاره به اعزام کودکان یمنی به جبهه‌های مرگ توسط شبه‌نظامیان حوثی تاکید کرد که چنین اقداماتی به تمام جهان ثابت می‌کند که شبه‌نظامیان حوثی در مورد صلح، پایان جنگ و آتش‌بس جدی نبوده و به‌دنبال ادامه جنایات خود علیه مردم یمن هستند.

دولت یمن همواره خواهان صلح بوده است

هادی گفت دولت قانونی یمن همواره بر برقراری صلح دائمی و همه‌جانبه و پایان‌دادن به جنگ تحمیلی شبه‌نظامیان حوثی بر مردم یمن تاکید کرده و برای ساختن آینده‌ای امن و بدون جنگ و خونریزی برای مردم یمن تلاش می‌کند.

او در پایان گفت: «آغوش ما برای همه کسانی که خواهان برقراری صلح هستند باز است و ما دست همه کسانی که برای برقراری صلح تلاش می‌کنند می فشاریم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید